Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Представники з Польщі, Норвегії та України поділились досвідом з підвищення енергоефективності за моделлю ЕСКО

23.02.2018
Представники з Польщі, Норвегії та України поділились досвідом з підвищення енергоефективності за моделлю ЕСКО

У Житомир, 21 лютого, відбулась зустріч за участі представників Польщі, Норвегії та України, з метою поглиблення знань обміну досвідом щодо реалізації проектів з підвищення енергоефективності за моделлю ЕСКО.

«Місто Житомир сьогодні є одним із тих міст України, яке сьогодні працює над впровадженням політику енергоефективності. Вже зроблені перші кроки для впровадження політики адаптації до клімату, це також виклики, які стають перед нами. ЕСКО механізми та державно-приватне партнерство - це ті речі, де Україні ще не напрацювала достатньої законодавчої бази і  досвіду практичного впровадженення, на відміну від Польщі та Норвегії. Було дуже приємно, що саме цими механізмами вони готові ділитися з нами», - зазначив Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку.

Крім того, учасники зустрічі 22 лютого відвідали об’єкти, пов’язані з впровадженням енергоефективних заходів, зокрема ті об’єкти де комплексно було здійснено термосанацію та підприємство, що виробляє лед освітлення.

«Тема нашої зустрічі є енергосервіс. На маю думку, це один із найефективніших інструментів залучення досвіду приватного партнера з мінімальним вкладом міста», - зауважив Віталій Волков, консультант з управління проектами АЕМУ.

Учасниками проекту є п’ять міст України та пам'ять міст Польщі, що мають між собою побратимські стосунки. Це міста Житомир - Плоцьк, Тернопіль – Хожув, Вінниця – Кельце, Коростень – Красьник та Біла Церква – Островець Свентокшискі. Крім того, додатковим партнером є польське місто Кобилка, яке має величезний досвід у роботі державно-приватного партнерства.

«Минуло року відбулись дві навчальні поїздки за участі представників українських та польських міст. Під час візитів нам вдалось ознайомитися з реалізацією проектів в рамках публічного-приватного партнерства, проектів за формою ЕСКО у Польщі та Норвегії, – розповіла координатор проекту АПМ Аліція Стахов’як. – Ще одним елементом, що був передбачений проектом, є розробка та підготовка комплексної послуги, яка охоплювала економічний, юридичний та технічний аспекти, та виконання аналізу до моменту реалізації».

У рамках проекту, учасники отримали не лише теоретичні знання, а й практичні навички для втілення проектів.

«З огляду на те, що три країни функціонують у різних економічних та правових моделях, найголовнішою є філософія, якою керуються при використанні моделі публічно-приватного партнерства та формули ЕСКО. Тому основною нашою метою стало надання практичних інструментів втілення цих механізмів у життя», - додала Аліція Стахов’як.