Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі підприємцям розповіли про переваги та особливості соціального інвестування

26.02.2018
У Житомирі підприємцям розповіли про переваги та особливості соціального інвестування

Створення сприятливих умов для діяльності – передумова успішного розвитку міста. Однією з перешкод для розвитку локального бізнесу є недоступність фінансових ресурсів.

В Україні функціонує низка програм, якими можуть скористатися підприємці для розвитку своєї справи. Про шляхи отримання фінансових інвестицій говорили під час семінару «Програма Соціального інвестування WNISEF для підтримки приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців».

Василь Назарук, керівник Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд» (WNISEF), розповів, що  WNISEF розробила механізм пільгового кредитування соціальних підприємств, який реалізується спільно з комерційними банками-партнерами.

Програма соціального інвестування WNISEF - програма підтримки підприємств і фізичних осіб – підприємців, які будують і розвивають бізнес із соціальною складовою. Для учасників Програми  кредити на придбання обладнання, поповнення обігових коштів від банків-партнерів Програми надаються за ставками  від 5% до 10% річних.

«Соціальні підприємства чесно конкурують на ринку, у той же час віддаючи частину прибутку для вирішення соціальних проблем. Саме тому Програма соціального інвестування WNISEF надає перевагу таким компаніям у доступі до кредитів під низькі відсотки. Це сприятиме їх розвитку і в комерційному, і в соціальному напрямі», –каже Василь Назарук.

У рамках Програми соціальне підприємство отримує кредит, розмір якого може коливатися від 10 000 до 100 000 доларів США в гривневому еквіваленті терміном на 36 місяців. За результатами  кожного кварталу WNISEF вимагатиме звіт про соціальний вплив підприємства. У звіт слід включити наступні дані: кількість найнятих робітників, що представляють вразливі групи населення; обсяг коштів, направлених на вирішення соціальних проблем; кількість організованих соціальних заходів; зустрічей, проектів і т.п.

Для соціального інвестування розглядають такі види підприємств:

1) Зайнятість вразливих груп населення. На підприємстві працює більше 50% співробітників, які представляють уразливі групи населення, і велика частина прибутку реінвестується в розвиток компанії для створення нових робочих місць.

2) Зайнятість вразливих груп населення. На підприємстві працює менше 50% співробітників, які представляють уразливі групи, і щонайменше 10% від прибутку спрямовано на соціальну мету.

3) Мінімум 20% від прибутку спрямовано на соціальну мету.

Такі критерії було розроблено через відсутність терміну «соціальне підприємництво» в українському законодавстві та неправильне його тлумачення суб’єктами підприємницької діяльності, зауважує Василь Назарук:«Ми отримуємо багато заявок від різних організацій, які умовно називають себе  «соціальними». Це спричинено тим, що в Україні часто плутають «соціально-відповідальне підприємництво» із «соціальним». Для першого - соціальний ефект є побічним, для другого ж – прямим цілеспрямованим результатом роботи. Це означає, що соціальні цілі повинні бути прописані у статуті організації або інших документах, обов’язкових для виконання».

Детальніше про Програму можна дізнатися за посиланням: http://wnisef.org/uk/impact-investing/.

Каталог соціальних підприємств України  можна переглянути тут.

Джерелом фінансування кредитів є програма технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю 30 млн доларів, виконавцем якої є Western NIS Enterprise Fund.