Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутатська група «Рівні можливості» сприяє навчанню щодо аналізу програм розвитку міста у гендерному аспекті

23.03.2018
Депутатська група «Рівні можливості» сприяє навчанню щодо аналізу програм розвитку міста у гендерному аспекті

Депутати групи «Рівні можливості» домовилися з гендерними експертами щодо заходів для Житомирської міської ради та її виконавчого комітету. Зокрема, 22 березня відбувся робочий тренінг для працівників управлінь, департаментів та депутатів міської ради.

"Рівні можливості для усіх будуть тоді, коли суспільство буде готове до цього. Виходить, що умовно часто ми відчуваємо несправедливість, обуреність відсутністю дитячих та жіночих питань в розвитку міста, недотриманням вимог для людей з особливими потребами, а потім говоримо, що гендерне питання нас не обходить", - вважає голова депутатської групи "Рівні можливості" Ірина Ярмоленко.

Під головуванням тренерки Світлани Ходакової відбулася міні-дискусія «Якої статі Ви хотіли мати свою першу дитину? Чому?», під час якої були визначені базові концепції та терміни: гендер, гендерна рівність, стать, стереотипи Під час практичної вправи «Блакитні очі» учасники тренінгу з’ясували сутність поняття «дискримінація». Разом із Світланою Ходаковою учасники тренінгу оговорили питання щодо законодавства з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні, концепцію гендерної рівності в міжнародних документах, визначали прояви   дискримінації за ознакою статі.

Під час тренінгу відбувся аналіз програм із впровадження гендерної рівності інших міст, визначені кращі практики та зроблені висновки щодо важливості уникнення стереотипних підходів.

Також на тренінгу обговорювалися питання щодо шляхів визначення та запобігання сексисистській рекламі. Для оскарження сексистської реклами в Україні необхідно здійснити  наступні кроки: сфотографувати сексистську рекламу або зробити скриншот (якщо рекламу розміщено в Інтернеті); зафіксувати адресу, де розміщена реклама (місто, вулиця, номер будинку, біля якого розміщена реклама, назву компанії, яка її розмістила); написати скаргу в електронному або письмовому вигляді на адресу: Індустріальний гендерний комітет з реклами, 03058, м. Київ, вул. Генерала Тупікова, 11А або [email protected].