Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували інноваційний інструмент для міського планування та розвитку – інтерактивний стіл CityScope

26.03.2018
У Житомирі презентували інноваційний інструмент для міського планування та розвитку – інтерактивний стіл CityScope

 

19-20 березня 2018 року у Житомирі відбувся інтерактивний семінар «Виклики та перспективи розвитку кадастру у м. Житомир – аналіз вихідної ситуації та моделювання за допомогою інтерактивної моделі міста CityScope» в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Розробником інноваційного інструменту CityScope у вигляді інтерактивного сенсорного столу є німецький університет Хафенсіті м. Гамбург. Житомир став одним з чотирьох міст України (разом з іншими містами-учасниками проекту), де розглядається можливість його застосування в майбутньому для оптимізації процесів міського планування та розвитку. Зокрема, на прикладі пошуку земельної ділянки під будівництво готелю в Гамбурзі було продемонстровано, наскільки неймовірно простим може бути процес вибору земельної ділянки та ще й за певними критеріями, які інвестор визначає самостійно, – наявність поблизу зелених зон, закладів харчування, фітнес-центрів, близькість до аеропорту. Звісно, інвестор можемо вподобати ділянку, але допомогти також може і штучний інтелект, який порівнює різні параметри та пропонує найоптимальніший варіант.

Професор Йорг Ньонінг та Ян Беренс, які представляють університет Хафенсіті м. Гамбург, запевнють, що їхній винахід може бути адаптований під будь-яке місто, оскільки накладає на основну мапу велику кількість шарів. Головна вимога – це дані, вихідна інформація, яку опрацьовує комп’ютер. І саме наявність чи відсутність цих даних для всіх українських міст – надзвичайно гостра проблема.

Чи має Житомир шанс отримати таку інтерактивну модель міста?

Саме зараз німецькі фахівці відвідують 4 міста-учасники проекту (Житомир, Вінницю, Чернівці та Полтаву), щоб зрозуміти вихідну ситуацію з наявними даними та надати свої рекомендації для подальшого застосування такої інноваційної технології. Головне запитання для прийняття рішення – чи мають міста достатньо кадастрових даних, щоб повною мірою використовувати потужності цього інструменту. Нагадаємо, що  контексті реформування системи містобудівного кадастру України Житомир робить рішучі кроки вперед.