Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирські школи можуть взяти у конкурсі екологічно-дружніх вчинків “Кліматичні Краплі”

05.04.2018
Житомирські школи можуть взяти у конкурсі  екологічно-дружніх вчинків  “Кліматичні Краплі”

ТОВ “КТ-Енергія” проводить конкурс екологічно-дружніх вчинків серед шкіл, учнів та учителів із використанням мобільного додатку “Кліматичні Краплі”.

Учасники конкурсу: школи, що зареєструвалися для участі у конкурсі за посиланням. Термін реєстрації — до 30 квітня 2018 року включно.

Умови конкурсу та визначення переможців: школи змагаються у генерації Кліматичних крапель. Переможцями буде обрано 4 школи, що наберуть найбільшу кількість Кліматичних крапель у розрахунку на одного учня, здійснюючи еко-вчинки.

Кліматичні краплі нараховуються за такими коефіцієнтами:

  • висаджування дерев – 45 Крапель за кожне дерево;
  • роздільний збір відходів (краплі нараховуються за здачу згаданих відходів на переробку) – 1.8 Крапель за кілограм макулатури, 0.2 Краплі за кілограм скла, 1.6 Крапель за кілограм пластику, 0.5 Крапель за кілограм зібраних батарейок;
  • компостування харчових відходів – 0.5 Крапель за кілограм органічних відходів, що йдуть на компостування;
  • енергозбереження – 1.2 Краплі за кВт год. збереженої електроенергії.

Школи, що зареєструвалися, можуть здійснювати еко-вчинки та генерувати краплі з моменту реєстрації.

Після реєстрації для участі в конкурсі необхідно встановити мобільний додаток і створити новий обліковий запис для школи, обравши роль «Джерело». Паралельно потрібно сприяти встановленню додатка учнями, які будуть брати участь в проекті, здійснюючи еко-вчинки. Встановлення додатку варто поєднувати із навчанням з питань зміни клімату.

Школи самостійно визначають організації, які приймають відходи на переробку.

Роз’яснення щодо умов проведення конкурсу будуть надані усім зареєстрованим школам під час скайп-конференцій 17.04 та 3.05.

Термін проведення конкурсу: 1 квітня 2018 року — 28 вересня 2018 року.

Навчання із змін клімату: Учасники конкурсу мають проводити навчальні заняття на тематику зміни клімату та індивідуальних та колективних вчинків щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату (як правило, протягом 2 тижнів з моменту реєстрації). Навчальні матеріали доступні за посиланням.

Звітність: Школи мають вести облік зібраних і переданих на переробку відходів (в кг) та висаджених дерев (в шт.), здійснювати відповідну фото та відео фіксацію. Форма звітності про здійснені екологічні вчинки буде надана усім зареєстрованим школам. Проміжна звітність щодо здійснених учасниками конкурсу еко-вчинків буде подаватися організаторам 30.04.2018, 25.05.2018, 14.09.2018 та 28.09.2018. За результатами звітності буде оприлюднюватися рейтинг шкіл-учасниць.

Також, учасники конкурсу мають розміщувати звіти, фото та відеоматеріали на сторінці у мережі Facebook.

Окрім загальної звітності, школи будуть вести внутрішню звітність для подальшого розподілу Кліматичних капель між учнями. Як правило, розподіл Кліматичних крапель між учнями (за ланцюжком школа-клас-учень) буде відбуватися протягом 1 тижня після кожного отримання крапель школами; при цьому має бути розподілено не менше 65% крапель, отриманих школами.

Школи мають також інформувати організаторів про проведене навчання з питань зміни клімату.

Відзначення переможців: 3 учні 5-11 класів з кожної з чотирьох шкіл-переможців відвідають конференцію з питань змін клімату у Польщі у грудні 2018 року, де представлять результати діяльності школи із здійснення еко-вчинків. Презентації заплановані на День молоді конференції, що має відбутись 6 грудня 2018 року.

Обрані вчителі шкіл-переможців отримають всебічну підтримку для подання заявки на конкурс Кращий Вчитель світу (www.globalteacherprize.org) з призовим фондом в 1 мільйон доларів. Мінімум один такий вчитель відвідає кліматичну конференцію в Польщі.

Процес відбору учнів та вчителів буде здійснюватися із врахуванням думки представників школи, міської влади та представників ТОВ КТ-Енергія.

Додатковими чинниками для відбору учнів-переможців будуть:

  • активна участь в навчанні з питань змін клімату,
  • активна участь у здійсненні еко-вчинків, як колективно та і індивідуально,
  • наявність активного облікового запису у додатку “Кліматичні Краплі” протягом проведення конкурсу,
  • знання англійської мови,
  • поради щодо удосконалення роботи додатку,
  • залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі у конкурсі.

Додатковими чинниками для відбору учителів-переможців будуть:

  • активна участь у викладанні тематики змін клімату,
  • удосконалення навчальних матеріалів та розробка планів-уроків і методичних матеріалів з питань зміни клімату з використанням мобільного додатку “Кліматичні краплі”, з урахуванням вимог в рамках конкурсу Кращий вчитель світу,
  • знання англійської мови,
  • залучення нових Партнерів додатку Кліматичні краплі,
  • поради щодо удосконалення роботи додатку,
  • залучення інших учасників, в т.ч. з інших країн, до участі у конкурсі.

Відвідини конференції: планується, що подорож до Польщі відбуватиметься з 5 по 7 грудня 2018 р. (від’їзд автобусом зі Львова 5 грудня, 6 грудня – участь у конференції, 7 грудня – повернення до Львова). Транспорт, харчування та проживання буде забезпечено організаторами конкурсу.

Кліматичні краплі – це мобільний додаток, який відстежує та винагороджує громадян за їх вклад в захист довкілля та клімату планети. Детальніше читайте за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?3398%5B0%5D=2263.