Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулася дискусія на тему: «Зелене місто: клімат та урбаністика»

11.04.2018
У Житомирі відбулася дискусія на тему: «Зелене місто: клімат та урбаністика»

 

Про зелене місто, клімат та урбаністику говорили сьогодні, 11 квітня, під час дискусії в Агроекологічному університеті.  Викладачі  та студенти вишу разом із представниками Житомирської міської ради та фахівцями Житомирського РВ Асоціації міст України  поспілкувалися про наявні екологічні проблеми, приклади розвитку зелених концепцій та обговорили шляхи «озеленення» міського середовища.

Організатори зазначають, що захід має просвітницьку мету. Іван Мартинчук, проректор Агроекологічного університету з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку, підкреслює, що подібні дискусії необхідні для виховання екологічносвідомої молоді.

«Наше місто – частина глобальної екосистеми Житомирської області, України. На екосистему Житомира впливає низка факторів: зокрема те, що ми знаходимося поруч із зоною радіоактивного забруднення ЧАЕС, є проблема забруднення річок, недостатності озезеленених територій, усихання лісів. Ми є складовою глобальної екосистеми під назвою «Земля». Кожен із факторів є важливим, адже екологічними питаннями необхідно займатися в комплексі. Не останню роль у цій роботі займає і просвітницький аспект саме для цього ми сьогодні влаштували екодискусію із посадовцями, викладачами та студентами нашого університету. Адже саме від нашої молоді залежатиме розвиток нашого міста»,- каже Іван Мартинчук.

Він наголошує, що свій внесок у покращення екосистеми міста може зробити кожен: «Покращити «легені» нашого міста може кожен з нас. Це можливо завдяки озелененню наших прибудинкових територій. Уявіть, що кожен житомирянин, житомирська родина посадять хоч одне дерево. Загалом це буде близько 200 тисяч насаджень. А це і є кисень, «легені» , а значить здоров’я нашого міста»

У Житомирі впроваджуються заходи, що стосуються екологічних, кліматичних та урбаністичних питань. Зокрема, затверджено «Муніципальний енергетичний план міста на 2017-2020 роки». Заходи Програми, серед іншого, передбачають зменшення викидів СО2 на 20 %. Наразі виконавчими органами Житомирської міської ради  розробляється концепція «Інтегрованого розвитку Житомира».

 «Разом з нашими німецькими та швейцарськими  партнерами  ми працюємо над концепцією Інтегрованого розвитку міста Житомира до 2030 року. У роботі 6 пріоритетів, які окреслюють ті ключові фактори, куди ми маємо рухатися до 2030 року. Один із таких векторів – це «Зелене місто». Цей напрямок пов'язаний із кліматом, екологією, озелененням, мобільністю, - розповідає директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.- Цього року ми втретє проводимо урбаністичний фестиваль «Майстерня міста», який буде присвячено темі «Зелене місто». Це ще одна можливість обговорити ті проблеми, які стосуються міста саме в цьому напрямку. Хто, як не студенти та викладачі агроекологічного вузу можуть нам допомогти та згенерувати ідеї, які зроблять Житомир зеленішим. Тому, я запрошую присутніх на цій дискусії  до написання та подачі власних мініпроектів для участі у «Майстерні міста -2018». Прийом заявок завершується 15 квітня».

Триває конкурс проектів на участь в урбаністично-культурному фестивалі «Майстерня міста Житомир 2018». Поспішайте подати заявки до 15 квітня! Деталі тут.