Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Делегація з Житомира відвідала сміттєпереробні підприємства у Словенії

18.04.2018
Делегація з Житомира відвідала сміттєпереробні підприємства у Словенії

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин, депутати міської ради та представники приміських ОТГ завітали до Словенії, щоб подивитися, як там працюють сміттєпереробні підприємства. За два дні делегація відвідала три сміттєпереробних центри, а також завод з термічної переробки RDF (пального, отриманого з відходів).  

Про це міський голова Житомира розповів під час свого брифінгу 18 квітня.

«Ми хотіли подивитися на процес, ознайомитися з технологією і вибрати модель, яка може працювати в нас. Але ми, як і словенці, не можемо собі дозволити витрачати на будівництво сміттєпереробного заводу десятки мільйонів доларів. Раніше ми спілкувалися з представниками польських, німецьких компаній, арабськими фондами. Озвучувалися захмарні цифри – 80-90 млн євро. Польські компанії починали з 35 млн євро. Мова йшла про повністю автоматичну систему. Але в нас є своя специфіка – виразна сезонність відходів. Морфологія сміття різко змінюється, тож переналаштування автоматичних ліній коштує дуже дорого і  не дає тієї якості, яку дає напівручна система. Та й вартість будівництва такого заводу в кілька разів дешевше – приблизно 10 млн євро»,– зазначив Сергій Сухомлин.

За його словами, озвучувати точні дати зарано, але будівництво такого заводу займає 2-3 роки.

«Будівництво займає приблизно 2-3 роки з моменту виділення підходящої земельної ділянки. Нині ми розглядаємо три варіанти. Депутати міської ради виділили гроші на розробку техніко-економічного обґрунтування. Як тільки воно буде готове, можна переходити до проектування. Щодо фінанасування самого проекту, ми вже спілкувалися з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC) при Світовому банку. Вони раніше не працювали з муніципалітетами України, але готові спробувати попрацювати у Житомирі і надати кредит», – повідомив міський голова.

Також у рамках візиту члени делегації відвідали багатофункціональний спортивний центр, який вміщує до 6000 глядачів, і подивилися нові очисні споруди, що були збудовані впродовж останніх двох років.

«Було цікаво подивитися, бо саме словенська компанія ESOTECH виграла тендер на будівництво очисних споруд у Житомирі за кошти Світового банку, і вже у 2020, згідно з контрактом, вони повинні бути введені в експлуатацію», – розповів Сергій Сухомлин.