Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Захист прав дітей має бути на особистому контролі органів влади

03.05.2018
Захист прав дітей має бути на особистому контролі  органів влади

На цьому наголошували сьогодні, 3 травня, в прес-центрі міської ради під час кущового семінару «Контроль за станом утримання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у сім’ї громадян». Семінар проводився для начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, директорів районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Секретар міської ради Наталія Чиж, відкриваючи захід, подякувала учасникам семінару за роботу, яка здійснюється у сфері захисту прав дітей, запровадження сучасних форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

«На сьогодні у Житомирській міській раді немає людей байдужих до захисту прав дітей. В Службі у справах дітей міської ради працюють не просто професіонали своєї справи, а, насамперед - люди, які здатні відчути чужий біль, перейнятися долею кожною дитини», - наголосила Наталія Чиж.  

Учасники семінару обговорили питання щодо організації роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо запровадження форм сімейного виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу відповідно до державних стандартів.

Розповідаючи про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території м. Житомира, начальник Служби у справах дітей міської ради Ольга Бібла зазначила: «Впевнена, що майбутнє нашої держави залежатиме, у першу чергу, саме від того, наскільки захищеними є права дітей. Насамперед, тих дітей, які в силу певних життєвих обставин залишилися без батьківської опіки. Пріоритетним напрямом роботи нашої Служби є саме створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання у сім’ї шляхом розвитку сімейних форм виховання – це і усиновлення, і прийомні родини, і будинки сімейного типу, і опіка та піклування. На сьогодні Житомир має високі показники влаштування дітей у сімейні форми виховання – 91,3%. За рахунок державної субвенції у цьому році 2 житомирські родини батьків-вихователів отримали житло, для облаштування якого (меблями, побутовою технікою тощо) з міського бюджету було виділено 250 тис. грн». Детальніше за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=2957  https://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=3157

Ольга Юрченко, директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поділилася досвідом роботи Центру щодо здійснення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, організації роботи групи взаємопідтримки прийомних батьків, батьків-вихователів.

Презентуючи структуру Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ольга Юрченко повідомила, що Центр має відповідні служби: психологічну, юридичну, соціальної підтримки сімей, роботи з опікунськими сім’ями, дітьми-сиротами та інші служби. На базі Центру діє також Спеціалізоване формування «Центр соціальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям», де на обліку перебуває 2768 учасників АТО, 680 одиноких учасників АТО, 53 родини загиблих учасників АТО. Психологічна служба діє з квітня 2017 року та за рік діяльності службою надано 1236 послуг: індивідуальних, соціально-педагогічних, психологічних консультувань тощо. Юридичною службою надано лише учасникам АТО та членам їх сімей 187 юридичних послуг. Працівники Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді беруть участь у судових засіданнях та досудових процесах, пов’язаних із захистом прав дітей. Також на сьогодні під соціальним супроводженням працівників Центру перебувають 7 дитячих будинків сімейного типу (46 дітей), 13 прийомних сімей (19 дітей).

Ольга Юрченко наголосила на важливості саме індивідуального підходу у роботі з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування та використанні групових форм соціальної роботи лише після проведення індивідуальних занять з дітьми.