Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Івана Купала – свято краси, молодості та завзяття

07.07.2018
Івана Купала – свято краси, молодості та завзяття

Сьогодні, 7 липня, у міському гідропарку житомиряни та гості міста традиційно відсвяткували Івана Купала.

Управління культури міської ради разом із своїми партнерами підготувало цікаву та різноманітну програму на Івана Купала.

На центральному вході в гідропарку свою привітальну програму представили творчі та співочі бабусі міста Житомира «Віночки звивайте, на Купала поспішайте».

Майстер-клас з плетіння дівочої коси та проведення конкурсу на найдовшу косу,  соціальний проект «Заплети вінок на щастя, на долю» за участю людей з обмеженими можливостями відбулися на території парку під час святкування.

Також у рамках святкування проходив гумористичний міні-фестиваль «Поліська вишенька», де для всіх охочих відбулися конкурси, розваги, майстер-клас з ліплення вареників. Пікнік-зону органзували для відпочинку родин та дозвілля дітей, а також багато іншого підготували для житомирян в цей день.

Закінчилося святкування виступом українського інді-рок-гурту «Вів’єн Морт», яскравим фаєр-шоу та пляжною дискотекою.

Довідково: Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом. День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час. Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал. З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.