Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Послуги Державної служби зайнятості, якими можуть скористатися роботодавці

18.10.2018
Послуги Державної служби зайнятості, якими можуть скористатися роботодавці

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю та запрошує скористатися комплексом послуг :

  • Вивчення потреб роботодавців та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.

Державна служба зайнятості володіє найбільшою базою вакансій та шукачів роботи в Україні. Інформація про вільне робоче місце розміщується в електронній базі вакансій Державної служби зайнятості, на стендах, Інтернет-сайті служби зайнятості (www.dcz.gov.ua),  сторінці Житомирського міського центру зайнятості у мережі Фейсбук (www.facebook.com/ZHMCZ/) тощо. Для зручності та оперативного підбору кандидатів на вакантні посади в Online - кабінеті Житомирського міського центру зайнятості, сторінці у мережі Фейсбук,  Інтернет-сайті служби зайнятості  розміщені актуальні резюме та відеорезюме шукачів роботи.ержавна служба зайнятості на замовлення роботодавців організовує ярмарки та міні-ярмарки вакансій, презентації роботодавців, дні відкритих дверей на підприємствах тощо.

  • Професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців для конкретних робочих місць у навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України, безпосередньо на виробництві.

Професійне навчання організовується державною службою зайнятості у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безпосередньо на виробництві. Відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці професійне навчання безробітних може здійснюватися на замовлення роботодавців як поточного, так і перспективного характеру.

  • Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Роботодавці, які працевлаштували на нові робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та яким надано статус безробітного мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ст.26 Закону України «Про зайнятість населення»). Право на компенсацію також мають роботодавці, які є суб’єктами малого підприємництва та які працевлаштували безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості  (ст.27 Закону України «Про зайнятість населення»).

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.  (Постанова КМУ від 15.04.2013 № 347).

  • Компенсація витрат роботодавців на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація тривалістю не більше шести календарних місяців надається за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяць в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць.  (Постанова КМУ від 08.09.2015  № 696).

  • Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках  (організація громадських та інших робіт тимчасового характеру).

Для організації громадських та інших робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. (Постанова КМУ від 20.03.2013 № 175).