Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин: Після запуску реформи первинної ланки медицини зарплатня сімейного лікаря у Житомирі зросла утричі

02.11.2018
Сергій Сухомлин: Після запуску реформи первинної ланки медицини зарплатня сімейного лікаря у Житомирі зросла утричі

Перші результати реформи первинної ланки медицини обговорили міський голова Сергій Сухомлин з в.о. Міністра охорони здоров’я Уляною Супрун під час її візиту до Житомира 1 листопада.

Пані міністр відвідала Центр первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради та високо оцінила результати роботи міської влади з упровадження реформи.

«Поїздка в Житомир стала одним із найбільш спокійних відряджень, і це дуже добре. Місто впевнено просувається у змінах. Великою мірою внаслідок активної співпраці місцевої влади з медзакладами і громадянами, а не навпаки, як буває в інших регіонах. Спершу заїхали до Центру первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради. З великих плюсів: немає черг, спокійні пацієнти, задоволеній медичний персонал», – написала Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами міського голови, під час робочої наради з в.о. Міністра охорони здоров’я обговорили і питання браку коштів на виплату зарплат медикам вторинної ланки.

«Проговорили і неприємні моменти. Зокрема, про недостатність 17,3 млн грн на виплату зарплат медикам вторинної ланки. Але пані міністр запевнила, що додаткова субвенція з держбюджету буде у найкоротші терміни», – повідомив Сергій Сухомлин.

Він також додав, що після запуску реформи первинної ланки медицини значно зросла зарплатня сімейних лікарів та медсестер.

«З позитивних результатів – Житомир нині у трійці кращих обласних центрів по відсотку підписаних декларацій з сімейними лікарями. Крім того, відчутно зросла зарплатня лікарів і медсестер. До реформи сімейний лікар у Житомирі отримував 5,5 тисяч гривень, а медсестра — 4,2 тисяч гривень. Сьогодні лікарі, які підписали декларації з максимальною кількістю пацієнтів,  в середньому отримують 16-17 тисяч, а їхні медсестри — 9-10 тисяч гривень», – зазначив очільник міста.

Нагадаємо, станом на 1 серпня 20018 року понад 134 тисячі житомирян вже уклали декларації з лікарями первинної ланки надання медичної допомоги.