Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Фахівці провели енергетичне обстеження інженерних систем в ЖДНЗ № 63

04.01.2019
 Фахівці провели енергетичне обстеження інженерних систем в ЖДНЗ № 63

3 січня проведено енергетичне обстеження інженерних систем в ЖДНЗ № 63 представниками департаментів освіти та економічного розвитку міської ради. Під час обстеження використовувалось вимірювальне обладнання, надане муніципалітету проектом "Енергоефективність у громадах - ІІ", що реалізовується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Метою проекту "Енергоефективність у громадах - ІІ"  є покращення передумов для подальшого поширення енергетичного менеджменту в громадах. Проект базується на досвіді попереднього проекту «Енергоефективність у громадах». 

Начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку міської радиТетяна Зятікова розповіла: "Місто Житомир успішно працює з міжнародними організаціями в сфері енергоефективності та клімату. Так у 2015 році було утеплено дитячий садок № 63 з використанням європейських норм енергоефективності, які на той час перевищували українські стандарти, шляхом надання технічної підтримки в рамках проекту GIZ. Разом з тим, проектом передбачалось створення системи енергетичного менеджменту, що включає в себе не лише моніторинг споживання енергоресурсів, але й виявлення, усунення недоліків та відхилень, які неодмінно виникають під час експлуатації."

"Використання тепловізора дозволяє контролювати стан теплоізоляції труб систем опалення та гарячого водопостачання - один з найпростіших заходів енергозбереження, який є швидкоокупним та коштує недорого. А використання реєстраторів даних температури та вологості дозволяє контролювати параметри клімату в приміщеннях та покращити налаштування системи опалення. Адже зниження температури у приміщеннях реалізовує автоматика індивідуального теплового пункту у той час, коли в них не перебувають люди. Даний захід є ефективним способом скорочення споживання теплової енергії та коштів. Однак така економія не повинна відбуватись за рахунок погіршення умов перебування дітей у дитсадку. І саме для забезпечення комфорту в приміщеннях варто застосовувати реєстратори температури, що також дозволить заощадити кошти на оплату енергетичних ресурсів", - зазначив Олександр Гончарук,заступник начальника відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку міської ради. 

 Інженер-енергетик департаменту освіти міської ради Володимир Ярош зауважив: "Сучасне вимірювальне обладнання надає додаткові можливості для вчасного виявлення проблем, які з часом можуть створити аварійну ситуацію. Наприклад, з допомогою тепловізора можна досить легко та, і це дуже важливо, безпечно виявити нагрівання струмопровідних частин системи електропостачання. Але для цього тепловізор має бути в кожному навчальному закладі для щоденного користування. Окрім того, з допомогою енергометрів можна оцінити споживання електроенергії тими чи іншими електроспоживаючими приладами, а також їх потужність, струм, косінус "фі", напругу, частоту електромережі"

За результатами обстеження будуть надані рекомендації з метою оптимізації та вдосконалення роботи інженерних систем.

Довідково:

Дитячий садочок № 63 "Вербиченька" був модернізований у 2015 році за технічної підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. В дитсадку було утеплено стіни, підвал та дах, встановлено енергоефективні вікна та індивідуальний тепловий пункт. А завдяки економії коштів, отриманій в результаті проведення закупівель, додатково було встановлено геліосистему для забезпечення закладу гарячою водою в період відсутності централізованого теплопостачання.