Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі розпочала роботу Муніципальна координаційна платформа з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів»

19.03.2019
У Житомирі розпочала роботу Муніципальна координаційна платформа з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів»

У Житомирі розпочала роботу Муніципальна координаційна платформа з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів» з центрально-західної частини України.

Цього дня до Житомира  завітали представники 26 міст України, серед яких Біла Церква, Вінниця, Рівне, Кам’янець – Подільський, Івано-Франківськ, а також Коростень, Київ, Луцьк, Ірпінь, Ковель, Новоград-Волинський, Коростишів, Обухів, Сарни. Долучилися до зустрічі і фахівці пілотних міст Європейської Енергетичної Відзнаки з Львова, Черкас та Сум.

Під час заходу, що об’єднав міста України, які впроваджують заходи з енергоефективності та  збереження клімату буде презентовано успішний досвід впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки містами Житомир та Вінниця, присутні обговорять  план роботи  Муніципальної координаційної платформи Угоди мерів та проаналізують бар’єри та драйвери для місцевих інвестицій у сталу енергію та клімат.

У рамках платформи «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів» відбудеться вручення Європейської енергетичної відзнаки місту Житомиру.

Нагадаємо, що міський голова Сергій Сухомлин та представник міжнародної неурядової організації «350.org» підписали меморандум про співпрацю, що передбачає  здійснення спільних заходів для переходу міста Житомира на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Із 11 по 15 вересня Житомирський міський голова відвідав Глобальний Саміт Кліматичних Дій у Каліфорнії, де заявив  про перехід міста Житомира на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

07 лютого 2019 року, депутати Житомирської міської ради підтримали приєднання міста Житомира (одне з перших українських міст) до європейської ініціативи «Covenant of Mayors for Climate and Energy» (угода мерів щодо проблем клімату і енергії) чим визначили намір міста скоротити споживання енергії та викидів СО2 не менше ніж на 30% до 2030 року та збільшити частку використанні відновлюваних джерел енергії.