Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Під час виконкому прозвітували про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2018 рік

20.03.2019
Під час виконкому прозвітували про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2018 рік

20 березня під час засідання виконавчого комітету міської ради директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2018 рік.

Зокрема, посадовець зазначив, що за минулий рік до Житомира надійшло 10,8 мільйонів доларів США іноземних інвестицій (загальна сума прямих іноземних інвестицій складає 95,2 мільйона доларів США).

Серед позитивних результатів провадження Програми соціально-економічному розвитку міста Микола Костриця відзначив нарощення темпів залучення інвестицій в місто,  реалізацію проектів із розбудови житлово-комунальної та соціальної інфраструктури.

«Обсяги капітальних інвестицій у 2018 році зросли до суми у понад 2,4 мільярди гривень, з яких понад 1,3 мільярда здійснювали капіталовкладення підприємства, які працюють в місті Житомирі. Зростання капіталовкладень свідчить про плани розширення бізнесу в місті», — каже Микола Костриця.

«У Житомирі вже реалізовано багато інфраструктурних проектів. Деякі з них ще на етапі впровадження — це будівництво сміттєпереробного заводу та сонячної електростанції, — каже директор департаменту економічного розвитку. —  У місті було проведено капітальний ремонт 61,4 тисяч м кв. доріг та тротуарів, поточним ремонтом у 2018 році було охоплено 38 тисяч м кв. шляхів. Вже реконструйовано 5,4 км аварійних мереж «Житомирводоканалу»», замінено 50 одиниць запірної арматури. У рамках міжнародних проектів з ЄБРР та SECO в місті проводились роботи із реконструкції теплових мереж (замінено 7 км), котелень (2 об’єкти), встановлено 46 індивідуальних теплових пунктів в житлових будинках та інше» .

Низка проектів стосувалася і транспортної сфери. Для комунального підприємства «Житомирське трамвайно - тролейбусне управління» міської ради закуплено 17 нових автобусів на умовах фінансового лізингу. Ще один важливий крок на шляху до модернізації громадського  транспорту — підписання договору між житомирським ТТУ та Європейським банком реконструкції і розвитку. Проект передбачає закупку нового електротранспорту, будівництво тролейбусних ліній та миючого комплексу ТТУ.

У місті створюються умови для сприяння економічної активності малих і середніх підприємств, підвищення їх конкурентоспроможності, оновлення основних засобів виробництва та створення сучасних робочих місць. У рейтингу «Regional Doing Business. 2018», що був складений Офісом ефективного регулювання BRDO та Союзом українських підприємців за методологією Світового банку Житомир посів почесну третю позицію.

«Наразі у Житомирі  працює 2 великі, 122 середні та 2371 малих підприємств, зареєстровано понад 28 тисяч фізичних осіб – підприємців. Налагоджено співпрацю з представниками бізнесу та навчальними закладами, громадськими організаціями щодо проведення тренінгів та заходів. Серед них:  Школа малого та середнього підприємництва, Ярмарок вакансій, Глобальний тиждень підприємництва.  З метою підвищення рівня зайнятості населення у минулому році було укладеноТОВ «Ферпласт-Україна» та Центр професійно-технічної освіти міста Житомира, ТОВ «Євроголд Індестріз ЛТД” та ДНЗ «Житомирське вище професійне технологічне училище» щодо впровадження дуальної освіти. Департамент економічного розвитку сприяє участі житомирських підприємців в торгових місіях», — розповів Микола Костриця.

19 березня у Житомирі відбулася церемонія вручення Європейської енергетичної відзнаки Житомиру. Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії.

Директор департаменту економічного розвитку зауважив: «У Житомирі розпочато термосацію загальноосвітніх шкіл №12,15 та гімназії №23, завершується термомодернізація 5 дошкільних навчальних закладів, а також термосанація терапевтичного відділення ЦМЛ №1. Зростає рівень залученості громадян до енергоощадних заходів. Минулого року 56 ОСББ скористалися Урядовою програмою з енергоефективності. Загальна вартість оформлених «теплих кредитів»  — 19,7 мільйона гривень, з яких понад 3,6 мільйона було спрямовано з міського бюджету на відшкодування відсотків або тіла кредиту».

Не оминули увагою у 2018 році й об’єкти соціальної інфраструктури. На початку навчального року було відкрито оновлену Житомирську міську гімназію №3 та розпочав роботу ДНЗ №58. На етапі реконструкції перебуває стадіон «Спартак». Також важливим проектом, що триває, є реконструкція приміщень адмінбудівлі Корольовської районної ради під «Прозорий офіс» для надання адміністративних послуг громадянам.

Житомир активно долучився до реформування галузі охорони здоров’я в Україні.  В місті функціонує 21 амбулаторія. Понад 185 тисяч житомирян вже уклали декларації з лікарями, що складає 70% населення міста.

Програма соціально-економічного розвитку Житомира – документ, що містить інформацію про заходи  усіх сфер життєдіяльності міста. Ознайомитися з ним детальніше можна ТУТ.