Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму

02.04.2019
2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму

Хвороби аутизм у медицині не існує. За словами медиків, називати аутизм хворобою недоцільно, бо остання має початок і кінець, а аутизм – це постійний стан. Правильна назва – розлад аутистичного спектру або РАС. Це – психічне порушення із аномальною поведінкою і труднощами в соціальній взаємодії. До РАС входять синдром Каннера, синдром Аспергера, синдром Ретта, атиповий аутизм та дитячий дезінтегративний розлад.

Як самостійна проблема, аутизм вперше був описаний доктором Каннером у 1943р. Саме він визначив ряд ознак, характерних для всіх аутистів. РАС починається в дитинстві, але зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються в перші 5 років життя. За даними ВООЗ, аутизм в 4 рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток.

Основними ознаками РАС є:

- порушення мовлення;

- відсутність емоційного контакту з людьми;

- усамітнення;

- напади агресії;

- слабкий інтерес до іграшок;

- стереотипність поведінки, страх змін.

Науково доведених причин РАС у світі не існує. Такі діти зовнішньо нічим не відрізняються від інших, проте вони можуть важко йти на контакт із іншими, довгий час не говорити та часто повторювати однакові рухи. Перші ознаки РАС проявляються у дітей до двох років.

Перш ніж звернутися в медичний заклад, батьки можуть пройти тести в опитувальнику, заснованому на шкалі ADOS. Якщо і там простежується великий відсоток збігів, то дитина обов'язково повинна пройти таку процедуру як рання діагностика аутизму у дітей.

Як і будь-яка хвороба, різні форми складності має і аутизм дитячий, діагностика виділяє 4 форми захворювання.

До 6 років мозок дитини активно засвоює інформацію і якщо намагатися розвивати дитину до цього віку спільними зусиллями психологів, дефектологів, арт-терапевтів, то в подальшому збільшується імовірність адаптації до соціального життя.

За даними Міністерства освіти і науки в Україні навчається 630 учнів з РАС, з них 175 дітей в інклюзивних і спеціальних класах ЗОШ.

Для дітей з РАС важливо знаходитись в середовищі з більш високим рівнем функціонального розвитку.

Українська держава підтримує дітей з РАС щомісячною соціальною допомогою – 70% від прожиткового мінімуму та надаються медичні препарати для підтримуючого лікування.

Батькам, що мають дітей з РАС слід розуміти, що терапії, які результативні для однієї дитини, можуть бути неефективними для іншої. Кожен випадок індивідуальний. В користі того чи іншого підходу основним критерієм є результат.

Нагадаємо,що сьогодні у Житомирі відбудеться флешмоб у підтримку людей з аутизмом