Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир чекає волонтерів Корпусу Миру

25.04.2019
Житомир чекає волонтерів Корпусу Миру

24 квітня у департаменті освіти міської ради пройшла робоча зустріч представників відповідних виконавчих органів міської ради, міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді міської ради, правоохоронних органів з представниками Корпусу Миру. Обговорено шляхи вирішення організаційних питань щодо проживання волонтерів у Житомирі, основних напрямків співпраці представників Корпусу Миру з освітніми закладами, інститутами громадянського суспільства, участі волонтерів у загальноміських заходах, культурно-освітної інтеграції. Зазначалося що у 2019 році в Житомирі планується реалізація 2-х проектів – «Розвиток громад», у якому працюватимуть 4 групи волонтерів, та 2 групи волонтерів працюватимуть в освітньому проекті. На разі триває визначення виконавчих органів міської ради та інститутів громадянського суспільства, з якими будуть взаємодіяти волонтери. Перебування 45 волонтерів Корпусу Миру в Житомирі триватиме з серпня по жовтень 2019 року.  За підсумками робочої зустрічі визначено першочергові заходи щодо співпраці з волонтерами Корпусу Миру в 2019 році.

Нагадаємо, 17 квітня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зустрівся з представниками Корпусу Миру в Україні, щоб обговорити плани на подальшу співпрацю у 2019 році. 

Проживання волонтерiв Корпусу Миру в українських родинах є одним з найцiннiших аспектiв пiдготовчої програми. Оскільки, це сприяє  кращому вивченню української мови та культури, а також дає змогу українцям дізнатися більше про американців та їх культуру.

Критерії відбору сімей для проживання слухачів підготовчої програми:

  • Необхідно виділити  волонтеру окрему, непрохідну кімнату в будинку чи квартирі. Кімната має закриватися з середини. В кімнаті повинні бути ліжко, шафа, письмовий стіл, стілець.
  • Сім’я забезпечує волонтера ключами від помешкання.
  • Це люди, які мають час, щоб проводити його з волонтером, надавати йому/їй допомогу у вивченні мови та адаптуванні до української культури.
  • Бажано, щоб в сім’ї ніхто не говорив англійською мовою вільно, крім дітей, що вивчають англійську мову в школі.
  • Сім’я пере постільну білизну та рушники раз на тиждень (власні речі волонтер пере сам).
  • Сім’я підтримує постійний контакт з вчителем мови та координатором з технічної програми, проживатимуть у вашому місті/селищі/селі,  бере участь у зборах та інших спільних заходах.
  • Сім’я надає сніданок та вечерю щодня; в суботу та неділю – сніданок, обід та вечерю. Сім’я не змінює свій раціон харчування і не готує волонтеру окремо. Витрати на їжу відшкодовуються. Також частково відшкодовуються витрати на електроенергію. Загальна сума відшкодування - 3000 гривень за повний місяць. Відшкодування не оподатковується, виплачується наперед, один раз на місяць.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: 073-28-29-241 (координатор підготовчої програми  Світлана Середа).