Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

14 червня відзначають Всесвітній день донора крові

06.06.2019
14 червня відзначають Всесвітній день донора крові

Щороку, 14 червня, країни всього світу відзначають Всесвітній день донора крові. Ця подія - це привернення уваги громадськості до питання про потреби людства в безпечній крові та її компонентах або препаратах, і висловлення подяки донорам крові за те, що вони здають кров і допомагають рятувати життя людей.

Достатність компонентів донорської крові залежить від доброї волі людей, які стали донорами. Кількість донорів в області за 2012-2018 роки скоротилась на 55,4%. Число донорів на 1 тисячу населення стали критичним для лікарень – 8,1 донорів по місті Житомир – 7,8 донорів. В 2017 р. по Україні на 1000 населення  було 13,0 донорів, в Хмельницькій області – 25,3, в Миколаївській області – 22,35. У країнах Європейського Союзу в 2015 році цей показник становив – 35,2 донорів. Треба визнати – існуюча система заохочення населення до донорства не забезпечує потреби наших лікарень.

Ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна підтвердила свої наміри про виконання вимог цієї Угоди щодо доступності, безпеки і якості донорської крові та її компонентів.

Запрошуємо всіх приєднатися до відзначення Всесвітнього дня донора крові, яке відбудеться 13 червня о 12.00 в Житомирському медичному інституті (вул. Велика Бердичівська, 46/15).

Подаруйте шанс на життя тому, хто цього потребує за адресою: м. Житомир, вул. Кибальчича, 16, КУ «Житомирський обласний центр крові», години прийому донорів: 8.00-13.00   (крім суботи та неділі). Телефони для довідок: 33-30-24

Довідково: Донорська кров - це цінний ресурс як при плановому лікуванні, так і при наданні невідкладної допомоги. Завдяки їй пацієнти з небезпечними для життя патологіями можуть жити довше і мати більш високу якість життя. Донорська кров також може бути необхідна при складних медичних і хірургічних процедурах. Переливання крові має життєво важливе значення при лікуванні поранених в умовах надзвичайних ситуацій будь-якого типу (природні катастрофи, аварії, збройні конфлікти і т.д.) і грає найважливішу роль при наданні акушерської та перинатальної допомоги. Служба крові є однією з основних складових ефективної діяльності системи охорони здоров'я. Забезпечення достатніх запасів безпечної донорської крові вимагає створення координованої на національному рівні служби переливання крові, що діє на основі добровільного і безоплатного донорства.