Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Космічна» зарядка зі скандинавської ходьби на Михайлівській

25.07.2019
«Космічна» зарядка зі скандинавської ходьби на Михайлівській

У Житомирі продовжується цикл «космічних» зарядок на Михайлівській. 25 липня житомиряни взяли участь у тренуванні зі скандинавської ходьби. Провела ранкову зарядку сертифікована інструкторка Української федерації скандинавської ходьби Ірина Снігурівська.  Тренерка каже, що долучилася до загальноміських зарядок  з метою  популяризації та розвитку скандинавської ходьби в місті Житомирі та області,  залучення людей різного віку до занять скандинавською ходьбою,  а також для пропаганди здорового способу життя.

«Великою перевагою нордичної ходьби є універсальність.Ця вправа підходить усім: і старим, і малим, і спортивним, і не дуже, бо палиці зменшують навантаження на суглоби і кістки.Нордична ходьба підходить також тим людям, яким через певні захворювання лікарі не радять багато ходити чи, тим паче, бігати», - розповідає Ірина Снігурівська.

Довідково:

Скандинавська ходьба (інші назви Nordic Walking) — вид фізичної активності, у якій використовується методика занять і техніка ходьби з використанням спеціальних палиць, схожих на лижні.  Історія скандинавської ходьби бере свій початок у давніх часах. Тоді переважно паломники, вівчарі чи інші використовували палиці як опору. В медицині цю техніку почали використовувати як лікувальну фізкультуру з минулого століття.

Скандинавська ходьба набула широкої популярності в кінці XX століття в Скандинавії, через що і має таку назву. Дехто пов'язує походження скандинавської ходьби з історією фінських лижників, які хотіли постійно проводити тренування, навіть у не сезон, тому вони просто симулювали ходьбу на лижах, бігаючи з палицями. Після фінів використовувати палиці почали шведські та норвезькі лижники, а згодом цей спосіб тренування підхопили Швейцарія, Австрія, Німеччина та інші країни. І оскільки прийшла нова вправа зі скандинавських країн, то називати її стали скандинавської ходьбою. Згодом біг і ходьбу з палицями почали використовувати не тільки професійні лижники, а й просто любителі активного відпочинку та здорового способу життя.

Тепер скандинавська ходьба набирає популярність в США, Австралії, Нової Зеландії, Японії та інших країнах.