Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Про порядок пільгового кредитування придбання житла для переселенців та атовців

03.12.2019
Про  порядок пільгового кредитування придбання житла для переселенців та атовців

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено нову бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла» з обсягом фінансування 200 млн грн.

27 листопада на засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів, який передбачає спрямування 100 млн. грн для надання кредитів ВПО та 100 млн. грн для кредитування учасників  АТО та/або ООС.

Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти. Не пізніше, ніж в день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок в розмірі не меншому 6% вартості нормативної площі житла.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Міністерство розвитку громад та територій України пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Міністерство розвитку громад та територій України.

З 3 грудня 2019 року розпочинається прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб.

У зв’язку з цим, зацікавлені особи в отриманні пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла мають можливість на офіційному веб-сайті Житомирського Регіонального Управління Держмолодьжитла (zht.molod-kredit.gov.ua):

– отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;

– визначити орієнтовний розмір кредиту та умови його отримання;

– ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту;

– зареєструватись як кандидат для отримання кредиту.

Заяви про намір отримати кредит та анкети можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина) в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год. або ж заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

 Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року о 18.00 год.

У разі виникнення додаткових питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян - учасників проведення АТО та/або ООС можна звертатися:

– до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за такими номерами телефону: (044)275-01-39, (044) 284- 06-85, (044) 284- 06-96;

– до Житомирського Регіонального Управління Держмолодьжитла за телефоном 42-25-12 або за адресою: м. Житомир, вул. Леха Качинського, буд. 12а.

Департамент соціальної політики міської ради