Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулася конференція «Державно-приватне партнерство – як інструмент залучення інвестицій у розвиток громад»

06.12.2019
У Житомирі   відбулася конференція «Державно-приватне партнерство – як інструмент залучення інвестицій у розвиток громад»

У Житомирі  сьогодні, 06 грудня, відбулася конференція «Державно-приватне партнерство – як інструмент залучення інвестицій у розвиток громад». Важливою перевагою механізму ДПП є те, що він дозволяє залучати приватні інвестиції, не відчужуючи об’єкти, які перебувають у комунальній власності територіальних громад. Його впровадження сприятиме залученню та використанню досвіду, а також професіоналізму приватного сектору для розвитку та ефективного управління об’єктами  при одночасному збереженні контролю територіальної громади над своїми активами. Водночас, це створює умови для зниження бюджетних витрат та більш ефективного використання публічних коштів територіальних громад, перерозподілу їх на інші цілі, такі як охорона здоров’я, освіта, та інші соціальні проєкти.

Заступник міського голови Світлана Ольшанська відзначила: «Хоч Закон України «Про державно-приватне партнерство» прийнято ще у 2010 році, в Україні подібна форма співпраці з бізнесом ще не набула широкого розповсюдження. Державно-приватне партнерство – це механізм, який відкриває нові можливості для співпраці  органів місцевого самоврядування з приватним бізнесом. Саме такий симбіоз у майбутньому стане позитивним поштовхом для розвитку міст».

У рамках заходу учасники обговорили, в тому числі успішні практики підготовки та реалізації проектів ДПП на місцевому рівні в Україні та Європі. 

«Інструмент державно-приватного партнерства дозволяє створити будь-який об’єкт муніципальної інфраструктури за кошти приватного партнера. Це можуть бути парковки, садочки, ІТ-парки, стадіони, аеропорти, модернізація зовнішнього освітлення, утеплення будинків, дороги. Проекти державно-приватного партнерства також використовуються в муніципалітетах європейських міст для переведення на аутсорсинг послуг охорони, прибирання, прання білизни. Перевагою використання інструменту державно-приватного партнерства для міст є те, що реалізація таких проектів не вимагає виділення коштів з місцевих бюджетів для інвестиційної фази проекту, при цьому за державним партнером на період дії договору ДПП завжди залишається функція контролю за якістю надання відповідних послуг та експлуатаційними характеристиками створених об’єктів», -   розповідає Андрюс Сяюдініс, керівник Асоціації ДПП у Литві. 

Для розвитку механізму державно-приватного партнерства в Україні у 2019 році створено Агенцію з питань підтримки ДПП.

Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства заснована на державній власності та належить до сфери управління Мінекономрозвитку. «Основною функцією Агенції є здійснення заходів, спрямованих на підготовку для реалізації в Україні якісних та інвестиційно-привабливих проектів ДПП у різних сферах економіки. Агенція займається також ідентифікацією проектів, допомагає в підготовці концептуальних записок та ТЕО» – розповіла Анастасія Шуба, в. о. директора Агенції з питань підтримки ДПП.

Захід організований програмою «U-LEAD з Європою».