Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сучасні принципи та підходи в організації лікування хворих на туберкульоз

11.12.2019
Сучасні принципи та підходи в організації лікування хворих на туберкульоз

Відповідно до сучасних підходів до лікувального процесу та організації забезпечення населення медичною допомогою, в тому числі лікування хворих на туберкульоз,  відбулися зміни в структурі протитуберкульозної служби.

У даний час діти, які за станом здоров’я є підозрілими щодо туберкульозного процесу або хворіють на туберкульоз, консультуються та спостерігаються фахівцями Обласного протитуберкульозного диспансеру
(вул. В. Бердичівська, 62).

Доросле населення отримує фтизіатричну допомогу в Міському протитуберкульозному кабінеті, який працює в поліклініці комунального підприємства «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради за адресою: вул. Лесі Українки, 16. У поточному році в кабінеті проведений ремонт, здійснено облаштування новими  меблями за кошти міського бюджету.

Протитуберкульозний кабінет обслуговує населення міста за амбулаторно-консультативним принципом роботи. Часи роботи кабінету з 08:00 до 19:00 щоденно з понеділка по п’ятницю. У кабінеті працюють: лікар-фтизіатр, 4 сестри медичні, молодша медична сестра, фельдшер-лаборант. Лікар-фтизіатр здійснює прийом пацієнтів за окремо затвердженим графіком.

Персонал кабінету забезпечує діагностику та лікування пацієнтів, хворих на туберкульоз з різними формами патологічного процесу, призначає препарати для хіміопрофілактики контактним, організовує обов’язкову госпіталізацію усіх хворих на заразні форми туберкульозу. З метою проведення дезінфекційних, протитуберкульозних заходів у вогнищах туберкульозної інфекції з бактеріовиділенням та серед декретованого контингенту Міський протитуберкульозний кабінет співпрацює з державною установою «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», а також з лікарями Центру ПМСД для забезпечення своєчасного епідеміологічного розслідування у вогнищах туберкульозної інфекції, виявлення та обстеження контактів (сімейних, квартирних, побутових) та проведення оздоровлення вогнищ туберкульозної інфекції.

З метою організації та проведення контрольованого лікування хворих на туберкульоз у м. Житомир створено ДОТ-кабінет. ДОТ-кабінет – це кабінет контрольованого лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі (directly observed treatment — DOT).

ДОТ-кабінет працює у складі амбулаторії №13 комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради за адресою: вул. Лесі Українки, 16, кабінет № 1д (на першому поверсі, вхід з двору).

В штаті ДОТ-кабінету працюють три медичних сестри.

Наголошуємо, що контрольоване лікування організовується для тих хворих на туберкульоз, які не виділяють збудника в навколишнє середовище та отримують лікування в амбулаторних умовах згідно призначень та рекомендацій лікаря фтизіатра.

Медичними сестрами проводиться спостереження за станом здоров’я пацієнта, прийняття ним протитуберкульозних препаратів.

Графік роботи кабінету: в робочі дні з 8:00 до 19:00, в суботу - з 9:00 до 15:00, в неділю та святкові дні - з 9:00 до 12:00.

У разі потреби хворий скеровується до лікаря-фтизіатра Міського протитуберкульозного кабінету, що знаходиться поруч.

Туберкульоз – виліковний. Більшість людей, які приймають ліки за розкладом, можуть вилікуватися за 6-20 місяців.

За інформацією управління охорони здоров'я