Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Комплексне утеплення житлових будинків (ОСББ) в Житомирі

15.07.2020
Комплексне утеплення житлових будинків (ОСББ) в Житомирі

Нині в місті 4 ОСББ, яким вже погоджено заявки на термомодернізацію Фондом енергоефективності,  у стадії підготовки – 13 об’єднань.

 Із метою стимулювання модернізації житлового фонду в Житомирській міській ОТГ вже затверджено Порядок здійснення відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків, за яким ОСББ  зможуть отримати відшкодування суми фактично сплачених згідно з кредитним договором відсотків, але не більше ніж за 18 місяців користування кредитом.

 Оскільки  реалізація енергоефективних проєктів та отримання  компенсації за Програмою «ЕНЕРГОДІМ» може зайняти тривалий час, багатьох лякають труднощі пов’язані з кредитними зобов’язаннями.

«Аби уникнути можливих ризиківми спілкувались із будівельними компаніями.  Працюємо над розробкою механізму отримання ними муніципальних гарантій. Таким чином, знижується навантаження на фінансові зобов’язання  ОСББ, а підрядники мотивовані виконувати роботи якісно та вчасно», - зазначає міський голова Сергій Сухомлин.

Також міський голова поінформував про результати онлайн-наради з Фондом енергоефективності: «Для Житомира та Львова готові надавати гранти на утеплення будинків чи благоустрій територій, якщо ми створимо передумови для комплексної термомодернізації кварталів. Щодо газових мереж, які розташовані на будинках, то в ході термомодернізації вони повинні бути перенесені. Облгаз поки на це не погодився, тож наразі  на рівні Кабміну вирішуємо, як це зробити процедурно».