Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин: ми готові зменшити тарифи в місті!

11.01.2021
Сергій Сухомлин: ми готові зменшити тарифи в місті!

З 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. У 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але і за його постачання. З 10 січня в Житомирі та ряді міст України проходять акції протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Як тільки держава зменшить ціни на газ чи на його транспортування  - ми готові зменшити тарифи в місті!», -  каже міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. У 2021 році українці платитимуть більше не тільки за газ як товар, але і за його постачання. В неділю в Житомирі та ряді  міст України  відбулися акції протесту  проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

 «Люди не задоволені тим, що під час економічної кризи, постійних локдаунів та скорочень на підприємствах  зростають тарифи… Міська влада і я особисто зацікавлені, щоб тарифи були нижчі. І під час минулого опалювального сезону, коли НАК «Нафтогаз» зменшував ціну на газ, ми декілька разів зменшували ціну на опалення», - зазначає міський голова.

Рішенням виконкому  тариф не збільшується чи зменшується:  йдеться про внесення змін в його складову. Адже  тарифна політика  на його складові вирішується на рівні держави. Комунальні підприємства ж змушені корегувати тарифи,  бо основними складовими тарифів є енергоносії (газ, електроенергія).

«Про прибуток у комунальних підприємствах тут зовсім не йдеться. Щороку з міського бюджету ми ще й виділяємо кошти на розвиток цих підприємств…, - каже Сергій Сухомлин.- Я не можу ставити під загрозу безпеку міста і наражати наші комунальні підприємства на можливість повного їхнього відключення від газу чи електропостачання…Ми готові забрати мережі газопостачання на баланс міста, аби зменшити вартість транспортування газу».

Міський голова на своїй сторінці у фейсбуці повідомив про готовність міської влади забрати мережі газопостачання на баланс міста, аби зменшити вартість транспортування газу. Тож, у понеділок, 11 січня, було скликано позачергову сесію міської ради або прийняти ряд звернень щодо передачі газових мереж у комунальну власність міста

Також сьогодні, депутати  звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної, постачання природного газу та розподіл природного газу.