Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Заяви на державну «карантинну» допомогу подаються лише через е-додаток

15.04.2021
 Заяви на державну «карантинну» допомогу подаються лише через е-додаток

З 9 квітня цього року набрав чинності Закон України від 30.03.2021 № 1358-ІХ "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", а з 10 квітня діє відповідний Порядок надання такої допомоги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 № 328.

Розмір допомоги  складає 8 тис. грн, і виділена  вона може бути у 2021 році одноразово.

«Варто наголосити, що заява подається винятково в електронній формі через єдиний державний вебпортал електронних послуг - портал «Дія». Можна також подати заяву з використанням мобільного додатку порталу «Дія», – каже директорка департаменту економічного розвитку Вікторія Сичова.

Умови, за якими суб’єкти господарювання зможуть отримати таку допомогу, визначені Порядком надання допомоги.

Інформація, яку заявник вказує в заяві, перевіряється в автоматичному режимі. Якщо програма виявляє невідповідність даних, вказаних у заяві, або невідповідність заявника встановленим умовам виплат, заявник отримує про це електронне повідомлення через вебпортал «Дія». Якщо ж інформація, вказана у заяві, підтверджується, то заявник включається до переліку на виплату допомоги. Такі списки формує Мінцифри та щоденно передає до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд надсилає до Мінсоцполітики заявку на перерахування коштів для виплати допомоги. Мінсоцполітики перераховує виплату на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в Ощадбанку,  з якого вже і будуть здійснюватися  виплати допомоги на рахунки заявників.