Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У фіналі Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує» виступатиме учениця Житомирського колегіуму Cофія Заглада

19.04.2021
У фіналі Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує»  виступатиме учениця Житомирського колегіуму Cофія Заглада

25 квітня відбудеться фінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Школярі, які перемогли у міських та міжрегіональних етапах дебатів, змагатимуться за перемогу в освітньому проєкті за європейською методикою.

Цього року у фіналі конкурсу учні обговорять надзвичайно актуальні теми, які турбують молодь в Україні:

  • Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?
  • Чи варто запровадити обов’язковий паспорт вакцинації?

Щороку у проєкті беруть участь 70 шкіл у 20 регіонах України. До півфіналу 2020-2021 року увійшли школярі з Житомира, Чуднова, Вінниці, Чернігова, Херсона, Тернополя, Южноукраїнська, Білозерського, Торецька, Конотопа, Кривого Рогу, Хмельницького та Запоріжжя. 

Цього року у півфіналі конкурсу Житомир представлятиме учениця 9 класу Житомирського колегіуму Софія Заглада.

«Моя учениця інтелектуально розвинена, може дебатувати з будь-якого питання, бо вміє старанно готуватися та знаходити потрібну інформацію. Може доводити свою точку зору, аргументуючи це. Здатна ставити критичні питання, висловлювати свою думку та аналізувати думки інших. Чітко висловлює свої думки», – розповідає викладач колегіуму Стойкова Надія. «Обмін думками принесе нові знання. А нам зі своєї сторони вдасться переконати суперника і переманити його на свою сторону. Очікуємо цікаву інтелектуальну битву!».

Про проєкт:

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати  іноземною мовою в Україні й з 2016 року більш як 2000 українських взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи на тему, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасників дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Про фінал проєкту «Молодь дебатує»:

25 квітня о 12.00 відбудеться фінал конкурсу на якому зустрінуться 4 фіналісти.

Напередодні, 24 квітня відбудеться півфінал проходитиме у два етапи:

І етап (2 гри паралельно) - початок о 12.00

II етап (2 гри паралельно) - початок о 14.00

Через карантинні обмеження фінал змагань вперше відбудеться онлайн та транслюватиметься на сторінці проєкту.