Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

13 травня – день пам’яті Героя Вадима Заброцького

13.05.2021
13 травня – день пам’яті Героя Вадима Заброцького

Заброцький Вадим Йосипович народився 17 червня 1979 року у м. Житомирі.  Закінчив Житомирську загальноосвітню школу №22, потім професійно-технічний заклад, але завжди мріяв бути військовим, як старший брат-десантник. Тому обрав професію військового – закінчив Харківський інститут бронетанкових військ. Служив у Косово за контрактом. Одружився Вадим Заброцький у 24 роки, у родині народилися дві донечки.

У зону проведення антитерористичної операції Вадим Йосипович пішов у званні капітана, був заступником начальника штабу батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України.

13 травня 2014 р. на околиці с. Октябрське (Слов'янський район), що за 20 км від м. Краматорська, під час руху колона десантників була обстріляна терористами зі заздалегідь підготовлених позицій. Понад 30 нападників прибули заздалегідь та були розміщені вздовж річки по кущах. Перший постріл терористів із гранатомета влучив у двигун другого з БТРів, який підійшов до мосту. Пролунав вибух. Інший БТР намагався проштовхнути пошкоджену бойову машину, яка загорілася, далі від села. Військовослужбовці прийняли бій.  Унаслідок годинного бою загинуло шестеро військовослужбовців, серед яких був і Заброцький Вадим Йосипович.

За виявлений героїзм Вадиму присвоєно звання майора (посмертно) та нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Герої не вмирають!