Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Тролейбус на Мальованку: перший етап роботи – в активній фазі

11.06.2021
Тролейбус на Мальованку:  перший етап роботи  – в активній фазі

У Житомирі  прокладають електромаршрут на мікрорайон Мальованка.  Наразі проходять роботи з модернізації тяглової підстанції.   Прокладання силових кабелів до мережі планують закінчити вже наступного тижня.

«Погодні умови не дозволяли розпочати перший етап роботи.  Через дощі ми фактично втратили два тижні,  тепер швидко надолужуємо. До кінця тижня плануємо завершити першу найважчу  ділянку прокладення кабелів від підстанції,  - каже начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний. -  Аби не пошкодити  покриття дороги на Чуднівській,  роблять «прокол», заводять кабелі живлення контактної мережі у спеціальних футлярах».   

Від початку тижня розпочнуть встановлювати опорну частину на вулиці Героїв Пожежних. «Це теж непростий етап. Починаємо від взуттєвої фабрики, оскільки там ширина вулиці і тротуарної частини дозволяє без перешкод ставити опори», - продовжує Констянтин Підпокровний.

Наступний крок  - облаштування розворотного кільця, зупинок та кінцевої.

Загальний кілометраж  майбутньої тролейбусної лінії – 2,5 км.

Комплексний проєкт включає  також реконструкцію дороги та тротуарів. Реалізація   його стала можливою завдяки підтримці ЄБРР.  Вартість – понад 60 млн грн, 54 млн з яких -  грант.