Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Яскравий, сучасний та несхожий на школу заклад, - міністр Шкарлет про гімназію №3

29.07.2021
Яскравий, сучасний та несхожий на школу заклад, -  міністр Шкарлет про гімназію №3

«Тут  те, що важливо  в освіті,  – доступність і якість …», -   лаконічно передав свої враження Міністр освіти та науки  України  Сергій Шкарлет  під   час візиту  до Житомирської міської гімназії №3.

«Яскравий, сучасний та несхожий на школу заклад...Ніби інша реальність…Інклюзія, опенспейс,  безпечне  харчування… Те, що створили тут за підтримки  міського голови,  - це зразок …», -  говорить  міністр.

Міський голова Сергій Сухомлин  каже:  це - приклад того, як з нуля можна звести будівлю та облаштувати просторі класи новітнім обладнанням, впроваджуючи принципи НУШ.

Нещодавно у харчоблоці школи  встановили ще й  пароконвектомат.  «У кожному закладі освіти діти мають харчуватися збалансовано та із задоволенням», - наголошує міський голова.  До кінця року пароконвектомати  з’являться у всіх  житомирських дошкільних закладах: на це виділено 3,5 млн з місцевого бюджету.  Таке  обладнання  встановлять  і в  ЗОШ № 20  та № 30 у ході ремонтів шкіл.

Житомир сподівається на фінансову підтримку від держави по зведенню  нового корпусу гімназії № 23.  Проєкт  з будівництва  вже готовий.  Власне, про це  і говорив  Сергій Сухомлин з міністром освіти.

«Збудувати нове приміщення для школи простіше і дешевше, аніж  реконструювати старе, де інклюзія не передбачалася. А школа має бути   доступною для кожного учня!», -  підкреслює міський голова.

Інше важливе питання  - передача  ПТУ на баланс міста.  П’ятий рік поспіль  професійно-технічні училища  фінансуються  з бюджету громади, при тому, що серед  студентів  лише 40%  - житомиряни.  «100  млн  грн, які щорічно виділяються на ПТУ, мають спрямовуватися на освіту житомирських дітей, - наголошує  Сергій Сухомлин і додає, що  документи  з передачі  ПТУ  на баланс міста вже підготовлені, очікується  рішення від обласної ради.