Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир відібрано до участі у Програмі Агентства США «Конкурентоспроможна економіка України»

08.09.2021
Житомир відібрано до участі у Програмі Агентства США «Конкурентоспроможна економіка України»

Житомир серед лідерів виміру «Інфраструктура підтримки бізнесу» компоненту «Ресурси для розвитку». Компонент «Вартість дотримання законодавства», як і в більшості міст, є найменш проблемним. Житомир входить до п’ятірки міст, де зафіксовано найшвидшу середню тривалість реєстрації бізнесу  – 3,9 дня у місті проти 6,3 дня серед усіх опитаних. Більше половини респондентів (54,7%) погоджуються, що міська влада в Житомирі підтримує створення нового бізнесу, а 48,2% погоджуються, що міська влада підтримує існуючий бізнес.

Також цьогоріч Житомир посів 12 місце серед 24 обласних центрів та потрапив до «жовтої» зони Індексу конкурентоспроможності міст України (ІКМ).

Обласні центри оцінювалися за компонентами: започаткування бізнесу, доступ до публічного майна, прозорість та відкритість даних, вартість дотримання законодавства, податки та збори, неформальні платежі та корупція, безпека ведення бізнесу, лідерство міської влади, ресурси для розвитку, підтримка інновацій.

Що отримає громада від участі у Програмі.

Експертну та технічну підтримку у розробці дороговказів, що нададуть змогу покращити бізнес-клімат у Житомирі та потрапити до «зеленої» зони ІКМ.

 

Довідково

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.

ІКМ – аналітичний інструмент для оцінки бізнес-клімату в містах, у тому числі ефективності економічного врядування.

ІКМ допомагає виявити регуляторні бар’єри, випадки корупції та непрозорості, визначити та запровадити кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу. ІКМ може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах, що беруть участь в ІКМ.