Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Майстри народної творчості з усіх куточків України зберуться на Михайлівській

23.09.2021
Майстри народної творчості з усіх куточків України зберуться на Михайлівській

25 вересня з 10:00 до 18:00 на вулиці Михайлівській  відбудеться мистецький захід  «Коло молодих майстрів». Дійство об’єднає молодих майстрів  народної творчості з 14-ти областей України. Всі вони – стипендіати  Президента України у 2018-2021 рр. з гончарства, художньої кераміки, ткацтва, вишивки, художньої  обробки дерева, декоративного  розпису, плетіння з природних матеріалів, виготовлення народних музичних інструментів, виготовлення українських прикрас та інших промислів.

Захід відбудеться у рамках Міжнародного молодіжного форуму «Коло українського багаття». Його  відвідають представники товариств та об’єднань української діаспори 9-ти європейських країн.

Організатори кажуть: основна ідея – налагодити співпрацю для того, щоб молоді творчі українці за кордоном переставляли Україну.

«Ми хочемо  сконтактувати  мистецьку молодь України з  представниками діаспори Грузії, Туреччини, Греції, Данії, Польщі, Німеччини, Швеції, Румунії та  Італії  задля подальшої співпраці на теренах  інших країн….. Наша молодь може виїжджати з виставками та  концертами в Європу та презентувати Україну», - говорить Володимир Виговський,  голова ГО «Студентський клуб», керівник проєкту.

Оксана Шорлеммер  20 років проживає у Німеччині, має трьох дітей.  "Я  дітям своїм кажу: показуйте, що мама – українка».  16 років Оксана працювала головним бухгалтером у великій німецькій компанії, а тепер -  як перекладачка, ведуча, організаторка  допомагає духовно збагачувати німців українською культурою. «Я побувала у 50-ти країнах світу і можу сказати: українська нація – чи не єдина у світі така щира, відкрита та духовно сильна, зі своїми, звичайно, недоліками. Тому молодь має показувати це у світі", - каже членкиня Ради українсько-німецького культурного центру «Січ» (Німеччина).

Упродовж форуму відеооператори зніматимуть ролики про проєкт. «Також буде  знято фільм про молодих майстрів, які  передамо представникам діаспори, викладемо у соцмережах, щоб закордонні українці, які популяризують Україну, запрошували наші таланти до себе»,-  додає Володимир Виговський.

Організатори форуму -  Міністерство молоді та спорту України, МГО «Студентський клуб», Житомирський обласний центр народної творчості та БО «Благодійний фонд «Надія Є», управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.