Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Вік не завада: житомирські пенсіонери зустрілись на Михайлівській

01.10.2021
Вік не завада: житомирські пенсіонери зустрілись на Михайлівській

Посмішки, розмови й привітання.  На Михайлівській літні люди доводили, що вік не є завадою для активного та енергійного життя.  Сьогодні у них є привід – Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана.

65-річна  пенсіонерка Раїса Бернацька  показує свої вироби з в’язання крючком, шпицями та бісероплетіння. «У моєму віці людина має бути енергійною та  любити працю».  Уже в пенсійному віці  жінка відкрила для себе Інтернет, звідки черпає  творчі ідеї. «Хочу навчитися ще й  фото своїх робіт в Інтернет виставляти. Син обіцяв навчити. Раніше я  працювала  начальником відділу у податковій. А коли пішла на пенсію – то  з’явився час на втілення мрії. Бо я плести з 5-річного  віку люблю», - розповідає пані Раїса. Жінка тішиться: щойно до неї підійшла керівниця дитячого гуртка і попросила провести майстерклас для діток.

Пенсіонерці  Світлані Осіній вже за 70.  Вона старанно виводить пензлем малюнок технікою петриківського розпису. «Коли малюю, настрій підійматися, стаю добрішою».

Процесом малювання керує Інна  Лібович.  Вона – керівниця гуртка у Центральній міській бібліотеці імені Василя Земляка. Каже, техніку опанувала у  відомої  майстрині петриківського розпису Тамари Вакуленко. «Я рік вчилася у неї.  Тепер  це  передаю  дівчатам», - показує на  жінок. –А  вони дуже стараються».  Щосереди у бібліотеці у гуртку техніки петриківського розпису збираються люди пенсійного віку.  Таких  учениць  у Інни семеро. Найстарша з них  -   72 річна  Наталія Семелюк. Жінка каже:  ніколи не думала, що у пенсійному віці потоваришує пензлем. «Я  по життю співаю. У мене є диплом. Співала скрізь: в ансамблі, хорі, а  у березні цього року буде три роки, як я відкрила для себе малювання. Ходила і  на майстеркласи, намалювала картину маслом. Власноруч  створені маки  повісила вдома на стіні», -  розповідає із запалом в очах пенсіонерка.