Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир став третім у рейтингу міст Прозорро

26.10.2021
Житомир став третім у рейтингу міст Прозорро

У третьому кварталі рейтингу міст «Прозорро.Продажі» Житомир став третьою громадою, котра ефективно і прозоро здає в оренду комунальне майно. У порівнянні з попереднім кварталом Житомир піднявся на шість позицій вгору: з 9-го місця та 3-є.

«Житомир фактично був першим містом в Україні, який почав працювати на платформі Прозорро. Це єдиний прозорий механізм, який забезпечує конкурентні засади при передачі майна в оренду» - каже перша заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.

Законом України «Про оренду державного та комунального майна» запроваджена передача майна в оренду на онлайн аукціонах в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі».

Рейтинг міст формується за наступними критеріями:

1. Для розрахунку рейтингу відібрано показники, які найбільше показують ефективність проведення аукціонів: % успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі. Ці показники розраховуються у відсотках, щоб великі міста порівнювались з малими однаково.

2. До рейтингу потрапляють міста, які провели мінімум 10 аукціонів за квартал.

3. Максимальний показник конкуренції у третьому кварталі 2021 року - 2,4 пропозиції на торги, з цим показником порівнювали всі інші міста.

4. Довідково додали орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця (зазвичай аукціони з оренди проводять строком на 5 років), а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.

5. Показник площі, яке здало місто в оренду, не враховується, адже в такому разі великі міста отримували б перевагу і більше балів, оскільки мають багато площ під оренду.