Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі запрацював Ідеатон

26.10.2021
У Житомирі запрацював Ідеатон

У рамках проведення заходу «Дні сталої енергії» студенти Поліського національного університету, Державного університету «Житомирська політехніка» та Державного університету імені Івана Франка спільно з представниками міської ради упродовж двох днів працюватимуть над ідеями сталого розвитку Житомира.

«Хочемо почути ваші нові ідеї, наукове бачення того, як проблеми з озеленення та сталої міської мобільності  можна вирішити та реалізувати  на території громади. Саме тому виникла ідея провести Ідеатон із залученням студентів вишів міста, які можуть подивитися на розв’язання проблем міста  під призмою молодих, амбітних очей», - каже перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

Найцікавіші ідеї будуть внесені до стратегічного документу -  Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату Житомирської міської територіальної громади до 2030 року та будуть внесені до відповідних міських цільових програм.

«Ідеатон ми проводимо за попередньо відібраними командами у форматі воркшопів та інтенсивів із менторами та експертами у заданій темі та суміжних сферах знань для вдосконалення та перевірки запропонованих ідей та спроможності команд до впровадження проєкту, - зауважила директорка департаменту економічного розвитку Вікторія Сичова.

Експертом з озеленення та адаптації до зміни клімату в команді студентів ЖДУ ім.І.Франка стала представниця ГО «Екоклуб» Ольга Лящук, з командою Поліського національного університету над питаннями озеленення та благоустрою працював Борис Пахолюк, директор КУ «Агенція розвитку міста». Питання сталої мобільності з командою ДУ «Житомирська політехніка» обговорив аудитор офісу «Європейська енергетична відзнака» Олександр Дей.

Ідеатон - це захід для пошуку вдалих рішень та ідей, що можуть вирішувати певні завдання та проблеми. Організаторами заходу є департамент економічного розвитку міської ради спільно з КУ "Агенція розвитку міста" міської ради за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) в рамках комунікаційної концепції проєкту «Енергоефективність у місті Житомирі».

Дні сталої енергії у Житомирі проходять 9-й рік, у 2012 році місто стало  підписантом Угоди мерів – це є міжнародні зобов’язання міста щодо зменшення споживання енергії та викидів СО2.