Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин розпочав процес налагодження співпраці з головами ОТГ щодо спільного комплексу дій в освітній, культурній та спортивній галузях

26.01.2018
Сергій Сухомлин розпочав процес налагодження співпраці з головами ОТГ щодо спільного комплексу дій в освітній, культурній та спортивній галузях

26 січня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин провів зустріч з головами ОТГ, районів та сіл прилеглих до міста. Метою зустрічі стало налагодження співпраці щодо спільного комплексу дій в освітній, культурній та спортивній галузях.

«Про позитивні результати фінансової децентралізації вже багато раз наголошувалося – це щорічне зростання обсягів власних ресурсів місцевих бюджетів, можливість органів місцевого самоврядування спрямовувати кошти на видатки розвитку. Реформа децентралізації демонструє результат – об’єднані громади стають фінансово самодостатніми, їхні доходи збільшились у два рази, а з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету доходи загального фонду бюджетів ОТГ за 2017 р. зросли на 2,2% у порівнянні з минулим роком», – зазначив Сергій Сухомлин.

Крім того, громади отримують субвенцію на розвиток медицини, освіти, культури, будівництво та реконструкцію інфраструктурних об’єктів з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.

За словами міського голови, відповідно проведених розрахунків вартість утримання на рік однієї дитини дошкільного віку з міського бюджету складає 28,7 тис. грн, а вартість на утримання одного учня шкільного віку становить 17,1 тис. грн.

У Житомирі 644 дітей, які не зареєстровані у місті, виховуються у дошкільних навчальних закладах, центрах розвитку дитини та навчально-виховних комплексах. У загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 1 455 таких дітей.

Крім того, дошкільні навчальні заклади міста Житомира перевантажені: на 100 місцях у дошкільних закладах виховується 147 дітей.

У 2017 році заклади позашкільної освіти міста відвідувало 240 дітей не зареєстрованих у місті Житомирі. З міського бюджету на їх навчання було спрямовано 1,5 млн грн.

Сергій Сухомлин, наголосив на тому, що у минулому році на стаціонарному лікуванні у міських закладах охорони здоров’я перебувало понад шість тисяч іногородніх хворих, фактичні витрати на яких склали 16 537,7 тис. грн.

Враховуючи обмеженість бюджету міста Житомира та наявність дітей та учнів, які навчаються та виховуються у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах та тих, які перебувають на лікуванні, а проживають за межами міста, міський голова звернувся з пропозицією розглянути можливість відшкодування коштів на їх утримання.

Видатки галузей бюджетної сфери на іногородніх громадян, які отримують послуги та не зареєстровані у місті Житомирі складають 65 205 тис. грн, а саме:

  • освіта – 43 482,0 тис. грн;
  • охорона здоров’я – 16 537,0 тис. грн;
  • сім’я, молодь і спорт – 276,2 тис. грн;
  • культура – 4 909,8 тис. грн.