Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирській міській раді провели тренінг для посадових осіб виконавчих органів влади в рамках ініціативи «Міста доброчесності»

20.02.2020
У Житомирській міській раді провели тренінг для посадових осіб виконавчих органів влади в рамках ініціативи «Міста доброчесності»

У Житомирській міській раді провели тренінг для посадових осіб виконавчих органів влади в рамках ініціативи «Міста доброчесності».

Протягом двох днів проходило навчання для посадових осіб виконавчих органів Житомирської міської ради щодо мінімізації корупційних ризиків у таких сферах, як  архітектура і містобудування, земельні відносини,  публічні закупівлі, оренда комунального майна. Окремо було обговорено сучасну антикорупційну політику, зокрема піднімалися теми електронного декларування, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, відповідальність за порушення антикорупційного законодавства.

Розпочалося навчання із обговорення Муніципального плану доброчесності: спеціалістка з питань антикорупційної політики ПРООН Анастасія Коробай ознайомила учасників із практичними аспектами розроблення та впровадження Муніципального плану доброчесності, моніторингом його виконання.

Найбільш запитуваною темою стало електронне декларування для посадових осіб місцевого самоврядування та представників депутатського корпусу. Сергій Миткалик розповів присутнім про особливості заповнення нової форми е-декларації, звернув увагу на типові помилки та пояснив способи їх уникнення.

Довідково:

Ініціатива «Міста доброчесності» реалізується Антикорупційною Ініціативою Європейського Союзу (EUACI в Україні), фінансується ЄС і спів-фінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії (DANIDA). Сьогодні EUACI є найбільшою програмою технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією.

Нагадаємо, міський голова міста Житомир Сергій Сухомлин 23 липня 2018 року підписав Меморандум про взаєморозуміння з Антикорупційною Ініціативою Європейського Союзу (EUACI). Оскільки одним із компонентів програми є посилення спроможності органів місцевої влади в антикорупційних процесах, меморандум закріпив домовленості між Житомирською міською радою та EUACI з впровадження практик, що сприяють збільшенню рівня відкритості міської влади та підвищенню довіри житомирян.