Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Змінюємо громаду на краще: у Житомирі стартувала Майстерня міста

24.06.2021
Змінюємо громаду на краще: у Житомирі   стартувала Майстерня міста

Упродовж  трьох  днів у Житомирі  триватиме Майстерня міста. Змістовні локації, заходи та 35  різних активностей чекають на житомирян з 24 по 26 червня  на майдані Замковому.

Фестиваль, який вперше був проведений у Житомирі 2016 року, покликаний залучити  мешканців до розвитку та оновлення свого міста. Перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська каже: при обговоренні важливих проєктів, що втілюватимуться в Житомирі  в  найближчі роки, готові почути критичні зауваження та обов’язково врахувати їх.

Цьогоріч на обговорення вноситься концептуальна ідея реконструкції Гідропарку, розвиток скверів та парків, транспортної інфраструктури  та паркувального простору в центральній частині міста.

«Ідеї житомирян  будуть опрацьовані   виконавчими органами міської ради…  Майстерня є майданчиком партисипації, де громадські організації та  мешканці можуть  надати пропозиції  для покращення якості життя та проживання в Житомирі…», - каже  Борис Пахолюк, директор КУ «Агенція розвитку міста».

Спілкування з мешканцями у такому форматі – це європейська практика. Подібні заходи партисипації проводять лише 6 українських міст, які є учасниками  проєкту «Інтегрований розвиток міст  в України ІІ».

Організатори - Житомирська міська рада,  КУ «Агенція розвитку міста» міської ради та німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ».

Довідка: Проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.

DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Швейцарська програма співробітництва в Україні працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист і демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.