Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На Майстерні міста говорили про зміни клімату: житомиряни готові робити кроки для зменшення їх наслідків

25.06.2021
На Майстерні міста говорили про зміни клімату: житомиряни готові робити кроки для зменшення їх наслідків

Сьогодні під час Майстерні міста відбулося обговорення  Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату.

Фахівці департаменту економічного розвитку міської ради  підкреслюють: стратегічний документ багато в чому визначає майбутній розвиток інфраструктури громади, зібрав у  собі основні проєкти з підвищення енергоефективності системи централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, модернізації будівель та мереж зовнішнього освітлення…

 Йшлося зокрема про адаптацію інфраструктури нашого міста до викликів, пов’язаних зі зміною клімату.  67,2% житомирян вважають, що клімат у місті значно змінився, а 59,9% мешканців часто помічають вплив зміни клімату на їхнє повсякденне життя.

Що готові робити мешканці для зменшення наслідків від зміни клімату?

74, 4 % - готові садити дерева та доглядати за ними, 58,3% - користуватися екологічним транспортом; 78,9% - сортувати сміття, 73,9% - зменшити використання пластикової та поліетиленової упаковки, 5% - готові платити більше за використання води, електроенергії і газу; 43,35 – харчуватися місцевими продуктами та зменшувати кількість харчових відходів; 8,3 % - готові скоротити споживання м’яса та молочних продуктів; 25% - встановити сонячні панелі та колектори; 66,7 % - відповідально і бережливо споживати; 35% - надавати перевагу ремонту речей, а не купівлі нових; 47,8% - утеплити житло.

Такі результати дослідження представила Ольга Лящук (ГО «Екоклуб»).

Зазначимо також, що в обговоренні взяла участь національна експертка проєкту «Угода Мерів–Схід» Оксана Кисіль, яка вважає  що цілі  2030 року, зазначені в проєкті документу, важливо розглядати як проміжні в контексті досягнення вуглецевої нейтральності у 2050 році.  Експертка також звернула увагу на потенціал проєктів з використання скидного тепла ( ред. – форма теплової енергії, що виробляється як побічний результат промислового процесу). Ці проєкти, на її думку, також можуть бути реалізовані на території громади Житомира.