Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Міський голова Сергій Сухомлин та Інститут законодавчих ідей підписали меморандум про співпрацю

09.09.2021
Міський голова Сергій Сухомлин та Інститут законодавчих ідей підписали меморандум про співпрацю

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та виконавча директорка Інституту законодавчих ідей Мартина Богуславець підписали меморандум про співпрацю.

У рамках проєкту проведення антикорупційної експертизи проєктів рішень органів місцевого самоврядування Інститут законодавчих ідей буде надавати аналітичну та правову підтримку юридичному департаменту Житомирської міської ради. Тобто, юристи Інституту будуть аналізувати проєкти рішень міської ради на наявність корупційних ризиків та їх відповідність антикорупційному законодавству.

Перше місто з яким команда Інституту почала комунікувати в рамках проєкту - це саме Житомир. Презентація проєкту для представників Житомирської міської ради відбулася в липні цього року.

Наразі співпраця триває з такими містами - Житомир, Київ, Тернопіль, Львів, Вінниця. Виявилося, що саме ці міста не бояться перевіряти свої проєкти рішень на вміст корупційних ризиків. Саме ці міста активно запроваджують інструменти підзвітності та прозорості та займають перші місця в рейтингу прозорості міст від Transparency International.

Інститут законодавчих ідей - незалежний аналітичний центр, який протягом 5-ти років проводить антикорупційну експертизу законопроєктів, що зареєстровані у Верховній Раді. За результатами проведення антикорупційної експертизи команда Інституту адвокатує доопрацювання законопроєктів та усунення з тексту корупційних ризиків, перед винесенням законопроєктів на розгляд у сесійну залу ВРУ. Таким чином вдається інформувати про ризики і авторів законопроєктів, і широку громадськість та попереджати закладення в законопроєкти корупційних схем. За 2 роки діяльності Верховної Ради нового скликання аналітики Інституту проаналізували понад 2000 законопроєктів, серед яких 257 містили корупціогенні фактори.

Маючи практичний позитивний досвід проведення антикорупційної експертизи законопроєктів команда Інституту прагне передати його на місцевий рівень. Це єдина організація, яка першою почала систематично проводити антикорупційну експертизу проєктів рішень органів місцевого самоврядування. Наразі до проєкту долучилося 5-ть міст та проводяться переговори з іншими містами.

Інститут законодавчих ідей є незалежним аналітичним центром, який від часу свого заснування працює за підтримки міжнародних партнерів - Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу,  Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Східна Європа.

Меморандум про співпрацю та методологію проведення антикорупційної експертизи проєктів рішень органів місцевого самоврядування можна переглянути тут.

Документи

Методологія проведення антикорупційної експертизи проєктів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування Інституту законодавчих ідей