Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми: історія, факти, анонс

29.07.2019

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Згідно зі статистикою Міжнародної організації праці, у всьому світі жертвами примусової праці є 21 мільйон осіб. Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають найменш захищені категорії людей: жінки і діти.

Найбільш  поширеним євикористання примусової праці на Близькому Сході і в Африці. Часто в цих регіонах в рабстві опиняються  вихідці з Європи та держав пострадянського простору. Нестабільність політичної ситуації на Близькому Сході також сприяє тому, що саме тут захоплення заручників, полон або викрадення стають нормою життя, а контроль над ситуацією здійснювати вкрай складно.

Ще до проголошення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Генеральною Асамблеєю ООН був вироблений особливий план дій із викорінення цього зла. Цей план розрахований на об'єднання зусиль усього світу щодо виявлення та боротьби з рабством і работоргівлею, а також передбачає надання допомоги постраждалим від перебування в рабстві.

Особлива увага приділяється реабілітації жінок і дітей, які стали жертвами сексуальної експлуатації, а також людей, які постраждали від страшної практики насильницького вилучення органів.

З цією метою був створений Цільовий Фонд, куди роблять внески держави, які розуміють всю гостроту проблеми і готові брати активну участь у реалізації Глобального плану ООН щодо  боротьби з торгівлею людьми.

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

В Україні поліцейські підрозділу по боротьбі з торгівлею людьми упродовж поточного року зареєстрували 189 кримінальних правопорушень за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. З них 91 випадок – трудова експлуатація, 69 – сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення у злочинну діяльність, а також по два факти торгівлі дітьми та сурогатного материнства. Поліцейські встановили 159 осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії та повідомили їм про підозру. Досудове розслідування завершене у 94 кримінальних провадженнях.

Окрім того, за п’ять місяців 2019 року поліцейські викрили 16 організованих груп, які діяли у сфері торгівлі людьми. 15 учасникам цих угруповань обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

205 громадянам надано статус потерпілих в кримінальних провадженнях, серед них 123 чоловіки, 78 жінок, двоє неповнолітніх та двоє малолітніх.

У Житомирській області за 2019 рік 6 особам надано статус потерпілих від торгівлі людьми.

Довідково:

30 липня 2019 р. о 18:00 
кінотеатр "Україна" (вул. Київська, 13)
Вхід вільний

«Жінка в полоні» — фільм про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Гнобителі відібрали в неї документи і заборонили виходити з дому без дозволу. З Маріш поводяться, як із твариною: вона харчується недоїдками і не має ліжка для сну. Дні й роки минають у страху, але жінка мріє повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона — не одна. У серці народжується довіра. Після двох років зйомок вона набирається духу і розповідає про свій план: «Я втечу». Фільм простежує героїчний шлях Маріш назад до свободи.