Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкрили дошку Леху Качинському

20.05.2017
У Житомирі відкрили дошку Леху Качинському

У Житомирі, в рамках проведення заходів до Дня Європи, 20 травня, на фасаді будинку за адресою Леха Качинського, 2 відкрили меморіальну дошку загиблому в авіакатастрофі Президентові Польщі Леху Качинському.
Участь у відкритті взяли Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, голова Житомирської обласної адміністрації Ігор Гундич, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма та Народний депутат України Оксана Юринець. Також у заході взяли участь: віце-спікер Сейму Республіки Польща пан Ришард Терлецький, Міністр Канцелярії Президента Республіки Польща пан Адам Квятковський,  Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща пан Ян Пєкло, Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, член Національної ради з питань розвитку при Президенті Республіки Польща пан Рафал Дзєнцьоловський,  політолог, радник Міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вель Граєвський, делегації з  міст-побратимів, керівники полонійних організацій Житомирщини.
«Лех Качинський – це та людина, яка відстоювала та підтримувала, і фактично була ініціатором українсько-польського діалогу. Починаючи з «Солідарності» – політичної сили, яка вивела Польщу вперед та дала можливість провести реформи, будучи мером Варшави, а потів ставши президентом – він фактично зробив так, що сьогодні Україна також долучається до Європейського Союзу. Житомир став другим містом, після Одеси, де відкрили меморіальну дошку та назвало вулицю іменем Леха Качинського – це вираження нашої поваги, яку ми хочемо передати польському народу», - зауважив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.
На Житомирщині проживає найбільша діаспора поляків в Україні. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, висловив вдячність польській стороні за підтримку України в її прагненні повернення до європейської спільноти.
«Добросусідство України та Польщі є також зразком для інших держав нашого регіону, впливає на зміцнення його стабільності та безпеки. Це є нашим спільним внеском у зміцнення та збагачення Європи», – зазначає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Представники найбільш чисельної іноземної делегації на заходах до Дня Європи – польської - висловили вдячність міській владі та польській громаді міста за відкриття меморіальної дошки.
ДОВІДКА: Лех Александер Качинський – польський політик, член партії «Право і справедливість», з 22 грудня 2005 — Президент Польщі. Народився 18 червня 1949 у Варшаві. 10 квітня 2010 року загинув у авіакатастрофі біля Смоленська (Росія) під час візиту для вшанування пам'яті польських офіцерів-жертв розстрілів НКВС у Катині.
Відповідно до розпорядження міського голови  №112 «Про перейменування топонімічних об’єктів та демонтаж пам’ятних знаків у м. Житомир» вулицю Черняховського у проміжку буд.№№1-27 та буд. №№2 – 20  було перейменовано на вулицю Леха Качинського.
У 2016 році до Житомирської міської ради надійшло звернення від Житомирської молодіжної громадської організації «Союз польської шляхти» про надання згоди на встановлення пам’ятної дошки Президенту Республіки Польща Леху Качинському на фасаді будинку №2 на вулиці Леха Качинського.
2 листопада 2016 року виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення про надання згоди на встановлення дошки.  Меморіальну дошку Леху Качинсьому виготовили за кошти фундації «Свобода і Демократія» (Республіка Польща). Вартість виготовлення дошки становить 20 000 PLN.