Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На підтримку дітей з особливими освітніми потребами будуть спрямовані додаткові кошти

24.12.2020
На підтримку дітей з особливими освітніми потребами  будуть спрямовані додаткові кошти

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 24 грудня, депутати під час другого пленарного засідання другої сесії Житомирської міської ради восьмого скликання. Зміни до міської цільової Програми розвитку освіти Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на період 2019-2021 років, затвердженої рішенням сесії Житомирської міської ради від 18.12.2018р. №1271, за які проголосували депутати міської ради, передбачають збільшення орієнтовного обсягу фінансування на підтримку дітей з особливими освітніми потребами, а саме:

  • для проведення додаткових корекційно-розвиткових занять в закладах загальної середньої освіти на суму 288,9 тис грн;
  • на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, що дають змогу учню опанувати навчальну програму та придбання спеціальних засобів корекції для учнів спеціальних класів на суму 155,7 тис грн;
  • для проведення додаткових корекційно-розвиткових занять  в закладах дошкільної освіти на суму 645,3 тис грн;
  • на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, що дають змогу  опанувати навчальну програму дітям, які здобувають освіту в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти на суму 347,5 тис грн.

Довідково: у  30 міських закладах загальної середньої освіти Житомира - 28 комунальних та двох приватних – створено 215 інклюзивних класів. 276 житомирських дітей охоплені інклюзивним навчанням. Як впроваджується інклюзивна освіта у Житомирі читайте тут.  У 13 закладах дошкільної освіти створено 28 груп інклюзивного навчання, де навчається 64 дитини.

Нагадаємо: завдяки ініціативам народного депутата України Ігоря Герасименка стосовно надання субвенцій з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 1 400, 000 тис грн субвенції з державного бюджету буде спрямовано на обладнання сенсорної кімнати для інклюзивних дітей у п’яти дошкільних навчальних закладах Житомира: ДНЗ №10, №44, №69, №70, №71. За відповідні зміни до Бюджету Житомирської міської ОТГ на 2020 рік проголосували 17 грудня депутати міської ради під час І пленарного засідання другої сесії Житомирської міської ради восьмого скликання.