Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Для фахівчинь, що працюють з дітьми з інвалідністю, організували психологічний тренінг, аби допомогти їм впоратися зі щоденним емоційним навантаженням

05.01.2021
Для фахівчинь, що працюють з дітьми з інвалідністю, організували психологічний тренінг, аби допомогти  їм впоратися зі  щоденним емоційним навантаженням

Як  уникати стресів та боротися з ними тим людям, які щодня працюють з дітьми з інвалідністю? У професійній діяльності цих людей є чимало стресочинників. Щодня  працівники  Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю стикаються з факторами емоційного та психологічного  напруження. «Ми працюємо  не тільки з дитиною з інвалідністю, а й  з  родиною цієї дитини, і по суті є психологами та  психотерапевтами для батьків»,-  каже Тетяна Рясновська, методистка Центру. Сьогодні 15 фахівчинь мали змогу перезавантажитися та дізнатися, як відновлювати душевну рівновагу.

Проведення психологічного тренінгу стало можливим завдяки гранту від Українського  жіночого  фонду  та німецького жіночого фонду Filia, який виграла  ЖОГОЛІ  «Молодь. Жінка. Сім’я».  Її керівниця Неля Ковалюк розповідає: «Український жіночий фонд оголосив конкурс для жіночих організацій. А грант давався на відпочинок, на релаксацію…Працюючи в Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, я подумала про жінок, що надають послуги цим діткам. Адже їм  найбільш необхідно перезавантажуватись».

Для  людей,  які працюють  в  Центрі, вміння витримувати стресову ситуацію, зберігаючи внутрішню збалансованість, є надважливим.  Адже  їхньої професійної допомоги на сьогодні потребують  108  дітей  з фізичними,  розумовими вадами, з комплексними порушеннями розвитку. Щороку в стінах Центру реабілітаційні послуги отримують більш як 300  вихованців – дітей віком від  2 до 18 років, які отримали статус дитини-інваліда та мають такі нозології: дитячий церебральний параліч, розумова відсталість, синдром Дауна, розлади спектру аутизму.

Учасниці  психологічного тренінгу  поділилися, що бувають ситуації, коли вони наприкінці робочого дня почувають себе виснаженими морально і фізично.  Робота, спрямована на коригування порушень розвитку, навчання діток з інвалідністю  основним соціальним  і  побутовим навичкам, розвитку здібностей,  потребує  великих зусиль.

«Ви є важливими людьми в житті дитини з інвалідністю...", - каже  Марія Місюрова, заступниця міського голови, наголошуючи, що  для цих жінок вміння зберігати внутрішню збалансованість є необхідним, аби  в щоденній  робочій рутині  емоційного навантаження не виснажитись та не вигоріти професійно.

У практичних ситуаціях  учасниці тренінгу сьогодні відпрацювали навички для подолання стресів, підвищення комунікації з батьками дитини задля того, щоб мати життєстійкість та внутрішній  ресурс бути хорошим  фахівцем та ефективно допомагати дитині з інвалідністю.