Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

24.02.2020
Механізм забезпечення осіб з інвалідністю,  дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 (зі  змінами) затверджено  Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР).

Окрім безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення ТЗР даним Порядком передбачаються виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі — компенсація).

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

– протезно-ортопедичні вироби (протези верхніх та нижніх кінцівок, корсети, бандажі, пояси, ортези для сидіння та інше), в тому числі ортопедичне взуття;

– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, вкладиші, чохли на кукси та інше);

– засоби для пересування( крісла-колісні, крісла-каталки, велосипеди);

– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки та інше);

– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, шведські стінки, перила, поручні та інше);

– спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією ( аудіоплеєри, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування).

До ТЗР за які, за бажанням, виплачується компенсація, належать:

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

- протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

 - друге крісло колісне.

Особи з інвалідністю забезпечуються ТЗР відповідно до індивідуальної програми реабілітації (далі - ІПР). Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату (далі - діти віком до 18 років).

Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю виплачується компенсація за допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією в порядку черговості відповідно до ІПР якщо інше не передбачено цим Порядком.

Особи забезпечуються ТЗР в тому числі шляхом виплати компенсації, без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.

Особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефона для письмового спілкування.

Особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного - дітям віком від шести років), мобільного телефона, або замість телефона аудіоплеєра.

Особам з інвалідністю I групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від шести років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної.

Військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, працівники МВС, поліцейські і працівники Національної поліції, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) та перебували безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районі її проведення у порядку, встановленому законодавством, а також мирні громадяни України, які проживали в районі проведення антитерористичної операції, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень (далі - постраждалі внаслідок антитерористичної операції), забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів.

 Для взяття на облік щодо забезпечення ТЗР до управління соціального захисту за місцем реєстрації необхідно подати:

– заяву (затвердженої форми) про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

До заяви додаються:

– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

– паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);

– довідка про реєстрацію місця проживання;

– висновок МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);

– ІПР, висновок ЛКК, ВЛК (для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю);

– копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;

– копію посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства.

Копії подаються з відповідними оригіналами.

При зверненні законного представника особи з інвалідністю подаються  документи, що підтверджують його особу та повноваження.

За додатковою інформацією необхідно звертатись за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, буд. 55, щоденно, окрім суботи та неділі,    з 9.00 до 18.00:

– для мешканців Богунського району – в кабінет № 103, тел. 42-50-29;

– для мешканців Корольовського району – в кабінет № 111, тел. 42-49-82.

За інформацією департаменту  соціальної політики Житомирської  міської ради