Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутат Ірина Ярмоленко з Конференції Рівності: Успішні практики рівності в європейських містах можуть бути корисні Житомиру

23.06.2018
Депутат Ірина Ярмоленко з Конференції Рівності: Успішні практики рівності в європейських містах можуть бути корисні Житомиру

Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) об'єднала представників та лідерів близько 50ти країн. На початку червня в Більбао в Іспанії відбулася Конференція рівності, різноманіття та інклюзивності.

Депутат міської ради Ірина Ярмоленко як голова депутатської групи «Рівні можливості»  та переможець першого етапу проекту «Нові лідери» з однойменною назвою своєї програмної мети щодо рівності, усіляко намагалася потрапити на даний захід та дізнатися про найкращі практики реалізації європейськими містами.

Заручившись підтримкою Житомирського міського голови Сергія Сухомлина та Асоціації міст України, вдалося взяти участь в трьох денних дискусіях на конференції.

Ірина повідомляє, що усі провідні експерти Європи щодо даної теми погоджуються, що найкраща реалізація рівних прав та можливостей втілюватиметься лише через просвітницьку та навчальну діяльність.

«З чим і не посперечаєшся, адже свою результативність інформація показує в динаміці з часів, коли, наприклад, жінки не мали права участі у виборах. За сто років практично у всіх країнах світу це змінено», - каже Ірина.

 Вже 26 червня в Житомирі в таборі «Супутник» буде проведено два тренінги для дітей та підлітків.

«Рівні можливості потрібно реалізовувати у сфері державних послуг, регіональної політики, транспорту, навколишнього середовища, управлінні. І, наприклад, для мене був дуже цінний виступ Еви Кайл з Австрії, відповідальної за плани віденської рівності, а зокрема за стратегію "Спритне місто". Ця стратегія в собі нагадую стратегію «Смарт Сіті»(розумного міста)» - пояснює Ірина Ярмоленко .

Експертка учасникам конференції розповіла, що вже у 1991 році у Відні провели перше гендерне дослідження. Мова йде про освітленість вулиць, зручність тротуарів, міського транспорту, парків, скверів та інше, що і лягло в основу проекту. Тепер у Відні максимально безпечні території, немає темних закутків. В цілому у Відні працює 220 000 громадських житлових об'єктів, 68% від загальної кількості, що дозволило йому інтегрувати ці "соціальні успіхи" у більшість будинків.

Лінда Густафсон на конференції розповідала учасникам про громадський автобус шведського міста Умео. Його мета - не перевозити пасажирів до точного місця, а показати «інклюзивні ландшафти» на цьому шляху. А саме створення безпечних місць для жінок, дітей, молоді  з безперервним світлом, усунення темних кутів та амплітуди головної дороги. Таким чином було перероблено за останні роки 22 «чорні плями» в місті в парках, школах, спортивних майданчиках.

Сибел Уяр,  мер з Турції з міста Урла, також показала свої роботи в підходах щодо реалізації громадських просторів рівності в її місті.

«З фотозвітів, я відчула, що наші міста такі, як Вінниця, Житомир, Луцьк, Ірпінь вже навіть випереджають у даних вирішеннях міста цієї країни, що також вселило позитив у правильність нашого напрямку. Але він має бути щоденний і з більшим залученням і молоді, і підлітків, і старших поколінь, які досі думають, що ми говоримо про теорії», - сказала Ірина Ярмоленко.