Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирські фахівці долучилися до обговорень законодавчих змін для запровадження зелених облігацій в Україні

28.02.2019
Житомирські фахівці долучилися до обговорень законодавчих змін для запровадження зелених облігацій в Україні

27 березня в Києві   відбулася зустріч Держенергоефективності із представниками GIZ, ПРООН, IFC, банків, інвестиційних компаній захід на тему: «Запровадження ринку зелених облігацій в Україні».

Участь у зустрічі взяла начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій  Тетяна Зятікова.

Під час наради обговорювалися законодавчі зміни для запровадження зелених облігацій в Україні.

За інформацією міжнародної організації «Сlimate Bonds Initiative», загальний обсяг зелених облігацій у 2018 р. склав 389 млрд доларів, що є у 2,4 рази більше, ніж у 2017 р. Значну увагу до інструменту зелених облігацій приділяють центральні банки Великої двадцятки (G20), Європейська Комісія, Світовий банк, IFC, ЄБРР, ЄІБ, ОЕСР.

Разом з тим, 2/3 коштів, залучених від випуску зелених облігацій, спрямовується на: відновлювану енергетику - 43% та енергоефективність - 24%.

Таким чином, запровадження ринку зелених облігацій в Україні може стати ефективним інструментом: здешевлення фінансових ресурсів на «зелені» проекти та мультиплікатором залучення інвестицій. Адже зелені облігації може випускати уряд, муніципалітети, банки, міжнародні фінансові організації, спеціалізовані фонди тощо.

Відповідно, Держенергоефективності спільно з проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розробили законодавчі норми для випуску зелених облігацій в Україні. Ці норми включено до законопроекту № 9035 від 03.09.2018 щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

Крім того, Тетяна Зятікова презентувала досвід міста Житомир щодо залучення коштів у «зелені» проекти та проінформувала про існуючі бар'єри для муніципалітетів на шляху залучення інвестицій шляхом випуску зелених облігацій.

За результатами спільної наради з міжнародними проектами вирішено, що одним із наступних кроків може стати розробка плану заходів зі стимулами для запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який відповідатиме міжнародним практикам.