Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У міській раді підписали меморандум про співпрацю у сфері громадського здоров’я

13.05.2019
У міській раді підписали меморандум про співпрацю у сфері громадського здоров’я

13 травня у приміщенні міської ради  між обласним центром громадського здоров’я та управлінням охорони здоров’я Житомирської міської ради підписано меморандум про співпрацю у сфері громадського здоров’я.

За словами директора центру громадського здоров’я Олександра Зарицького, це досить важлива подія, тому що система громадського здоров’я в Україні перебуває на етапі створення, тож гарним стартом для співпраці стало те, що міська влада відгукнулась на цю ініціативу, розуміючи усю важливість цього питання.

«У контексті співпраці  ми плануємо розбудовувати систему громадського здоров’я не лише в нашому місті, а й вже напрацювавши перші результати, поширити цей досвід на всю область, так відбуватиметься і надалі. Наразі в нашій державі відбувається реформа охорони здоров’я. Цей процес можна сказати вже перетнув екватор і прийшов час працювати над завданнями, які стоять  перед працівниками первинної ланки медичної допомоги. У процесі роботи, як завжди постає багато завдань, пов’язаних з громадським здоров’ям – це зокрема питання профілактики, запобігання хворобам, їх попередження, вакцинопрофілактики, промоції здорового способу життя. І якщо на сьогоднішній день лікарі досить досконало володіють питаннями лікувального процесу, то питання, які відносяться до громадського здоров’я вимагають посиленої уваги», - розповів Олександр Зарицький.

Також він додав, що це пов’язано  зокрема з меншою увагою, яка приділялась цим питанням при підготовці свого часу фахівців.

Начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради зазначила: «Сьогоднішня подія дійсно досить важлива, тому що питанням громадського здоров’я  в усі часи приділялась неналежна увага. Нині це головне – профілактика та превенція усіх захворювань. Це і онкоскринінги, і профілактика цукрового діабету, і артеріальної гіпертензії, а найголовніше, що за усім цим – людське життя та його якість».

Підписаний меморандум  про співпрацю несе в собі конкретні дії наступних напрямків співпраці: аналітично-інформаційний, профілактично-просвітницький, організаційно-методичний та науково-практичний.