Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Історія успіху ОСББ «Мала Бердичівська, 4»

20.06.2019
Історія успіху ОСББ «Мала Бердичівська, 4»

Дев'ятиповерхівка по вулиці Мала Бердичівська, 4 – чотирипід’їзний будинок у м. Житомирі. Цю будівлю звели та передали в експлуатацію у 1989 році. Спочатку будинок обслуговувався ЖЕКом, пізніше приватним підприємством. А вже 31 грудня 2016 року власники квартир взяли на себе відповідальність за спільну власність будинку створивши об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Головою правління ОСББ став інженер, а за освітою телемеханік – Олександр Аронович Ігумнов.

Ідейною людиною щодо створення об’єднання співвласників будинку був я. Ще починаючи з 2000 року я пропонував створити ОСББ, але люди тоді не погодились. І тільки наприкінці 2016 року, все ж, вирішили об’єднатись і створити власне ОСББ «Мала Бердичівська, 4». На мою думку, дім починається не з порогу квартири. Наш дім – це і коридор, і подвір`я, і вулиця, на якій ми живемо.

- Скільки людей входило до ініціативної групи?

Три людини, як і вимагало того законодавство. Ми розмістили об’яви на дверях під’їздів і провели збори в рамках всіх протоколів. На перші збори прийшло 15 мешканців будинку. Але справа була розпочата, і я пішов поквартирно збирати підписи.

- Які проблеми були у будинку до створення ОСББ?

Великою проблемою було те, що після здачі будинку в експлуатацію у 1989 році ми отримали будинок зі старими проржавілими трубами. Проблема з покрівлею даху, плитами на 9 поверсі, не відремонтовані під’їзди, не справні електрощитові, занедбані підвали та аварійні сходи на прибудинковій території. На сьогодні також є проблема, що до прибудинкової території належать тільки клумби, а майданчик який зараз ви бачите, не на балансі у нашого ОСББ. Ця територія не наша, тому у нас немає гарного дитячого майданчика. Є лише охайні клумби під вікнами нашого будинку, які доглядають мешканці.

- Що зроблено за час створення ОСББ?

Встановлено індивідуальний тепловий пункт, замінено вікна та двері у під’їздах та підвалах на енергоефективні, встановлено газові лічильники у квартирах, замінене освітлення в одному із під’їздів на енергоефективне, замінені задвижки на тепло.

Багато чого ще зроблено, просто роботу у підвалі і на даху важко комусь показати.

ОСББ «Мала Бердичівська, 4» активно намагається використовувати всі можливі переваги даного типу управління, зокрема, всі доступні державні та місцеві програми підтримки заходів з модернізації житла. Одним з яскравих прикладів є встановлення індивідуального теплового пункту, заміну вікон і дверей під’їздів та підвалів будинку за програмою «Теплі кредити» у 2018 році.

У мене один з найенергоефективніших будинків у місті, це по даних консультанта Програми IFC «Енергоефективність в Україні» Оксани Рафальської. Ми самі регулюємо температуру батарей і самі вирішуємо, коли вмикати опалення. Наш будинок дуже економить тепло, так наприклад я включив опалення не в середині жовтня, як включили у місті, а 31 жовтня –  бо було тепло. Ми орієнтуємось, в першу чергу, на температурний режим, а не на офіційне розпорядження міста.

Цікавими стали показники результативності такої модернізації. Так, за листопад місяць в будинку ОСББ «Мала Бердичівська, 4» плата за опалення складала 17 грн. за 1 метр квадратний, у грудні – 24 грн. за 1 метр квадратний.

Якщо провести комплексне утеплення нашого будинку, то у нас економія буде приблизно 40% – зазначає голова правління ОСББ.

- Як погодились мешканці будинку взяти кредит?

Перш ніж взяти кредит, ми провели збори, запросили представника Приват банку та консультанта Програми IFC «Енергоефективність в Україні» – Оксану Рафальську. Вони нам все прорахували і ми надали мешканцям будинку всі розрахунки, показавши реальну економію.

Кредит об’єднання отримало в Приват банку. Сума «теплого кредиту» склала 1 048 589,42. грн. Компенсація в рамках програми «теплих» кредитів становила майже 80%.

Ми не можемо зупинити зростання тарифів, але ми можемо утеплити будинок, щоб хоча б за тепло нам приходили менші рахунки.

- Який відсоток енергозберігаючих ламп замінено у вашому будинку?

Приблизно – 25%, ми взяли ще один кредит в червні місяці цього року по програмі «Теплі кредити», і плануємо зробити капітальний ремонт електрощитових та замінити освітлення в під’їздах та прибудинкових територіях на енергоефективне.

- Який розмір внеску на утримання у вашому будинку?

До 13 вересня 2018 році розмір внеску складав – 3,08 грн., сьогодні розмір внеску становить 5,5 грн. за 1 метр квадратний.

Нам ще треба зробити капітальний ремонт покрівлі даху та комплексно утеплити будинок, а це дуже велика сума, і для реалізації цього проєкту треба піднімати розмір внеску на утримання будинку до 20 грн за 1 метр квадратний.

- Секрет вашого успіху?

Постійна комунікація з мешканцями будинку.

Є багато ідей для покращення умов життя у нашому будинку, проте, ми ще молоде ОСББ і в нас все попереду.

Департамент економічного розвитку