Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Змінилося найменування одного з найкращих житомирських закладів загальної середньої освіти

18.06.2020
Змінилося найменування одного з найкращих  житомирських закладів загальної середньої освіти

Житомирський міський ліцей №1 Житомирської міської ради  – таку назву відтепер має заклад загальної середньої освіти, який іменувався Житомирським міським ліцеєм при Житомирському державному технологічному університеті.

 На 68-й сесії Житомирської міської ради прийнято рішення про зміну назви навчального закладу, необхідність прийняття якого  пояснюється приведенням найменування закладу загальної середньої освіти  у відповідність з вимогами ст. 34 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідно зміни будуть  внесені  у  статут  навчального  закладу, а також у порядку, визначеному чинним законодавством України, буде здійснено державну  реєстрацію.

Нагадаємо, що житомирський ліцей входить у сотні кращих шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року, а також до переліку кращих 200 шкіл України.

З  ЖДТУ ліцей мав певну освітню співпрацю та зв’язки протягом  1989 - 2008 років, а саме:  використовувалась матеріально-навчальна база, бібліотека, спортивні зали;  орендувались навчальні аудиторії;  освітні дисципліни викладали наукові працівники ЖДТУ та ЖДУ ім. Франка;  науковці  ЖДТУ були керівниками учнівських наукових робіт МАН;  укладались щорічні угоди «Про умови відбору обдарованої молоді на навчання до ЖДТУ» на пільговій основі. У зв’язку із введенням зовнішнього незалежного оцінювання у 2008 році  випускники не мають  пільг   від ЖДТУ.

«За час існування ліцей виокремився в самостійну освітню одиницю завдяки широкому спектру напрямків роботи, а саме:

 - ліцей працює за власною освітньою програмою, надає  освітні  послуги  учням   комунальних   навчальних   закладів міста  Житомира;

- спрямовує діяльність на поглиблене вивчення предметів та профільну підготовку обдарованих учнів;

- запровадив вивчення спецкурсів за вибором (30 авторських програм для них складали педагоги ліцею: вища математика, макроекономіка, основи підприємницької діяльності, ділове мовлення, країнознавство та інші)», - зазначають в департаменті освіти міської ради.

Довідково з історії навчального закладу:

Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті був відкритий відповідно до рішення Житомирської обласної ради від 23.06.1989 року № 153 як загальноосвітня спеціалізована школа фізико-математичного профілю при Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту. Відповідно до наказу відділу освіти Житомирського міськвиконкому від 30.06.1989 року № 179 школі присвоєно назву «Спеціалізована школа фізико-математичного профілю № 4 при Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту».

Протягом функціонування заклад змінював назву у зв’язку зі зміною законодавства України про освіту.

У 1992 році рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 27.08.1992 року № 484 школа була реорганізована в технічний ліцей при Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту.

У 1994 році рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 23.02.1995 року № 105 технічний ліцей при Житомирському філіалі Київського політехнічного інституту перейменовано у Житомирський міський ліцей при Житомирському інженерно-технологічному інституті.

Протягом 1992 - 1997 років ліцей працював на базі Житомирського інженерно - технологічного інституту, орендуючи навчальні аудиторії та використовуючи навчально - матеріальну базу.

З виникненням потреби розширення і введення нових спеціальностей різних факультетів у вищому навчальному закладі та підготовки сучасних спеціалістів для ринкових змін в Україні виникла потреба розміщення ліцею в окремому приміщенні.  Наказом відділу освіти Житомирського міськвиконкому від 14.08.1996 року № 332 був переданий корпус під  приміщення ліцею за адресою: м. Житомир, проспект  Миру, 26. Ліцей перейшов на навчання учнів 8-х, 9-х класів у дане приміщення  з 1 вересня 1997 року, решта груп 10-11 класів тимчасово навчались в аудиторіях ЖДТУ. Починаючи з 1998 року,  ліцей у складі всіх груп функціонує у  приміщенні  за  адресою: м. Житомир, проспект Миру, 26.

У 2002 році рішенням 9 сесії Житомирської міської ради від 25.12.2002 року  № 118 було змінено статут Житомирського міського ліцею при Житомирському інженерно - технологічному інституті.

Рішенням 25 сесії четвертого скликання Житомирської міської ради  від 28.04.2005 року № 519 заклад був перейменований на Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті (ЖДТУ).