Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Де у Житомирі можна пройти тестування на COVID-19 , та скільки це коштує

22.07.2020
Де у Житомирі можна пройти  тестування на COVID-19 , та скільки це коштує

Мешканців громади цікавить, де та як можна пройти тестування на COVID-19. Управління охорони здоров’я Житомирської міської ради інформує: вибір правильного виду дослідження варто робити зі своїм сімейним лікарем, оскільки це залежить від багатьох факторів.

Методом імуноферментного аналізу (ІФА) визначаються імуноглобуліни М та G  (Ig M та Ig G):Наявність Ig M свідчить  про те, що людина зараз хворіє на коронавірусну інфекцію. Наявність Ig G означає, що людина вже перехворіла або інфікувалася вірусом, і в неї виробився імунітет до вірусу.

Діагностика за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Тому цей метод може виявити в захворілого коронавірус в перші дні зараження. Для ПЛР-тестування здійснюється забір зразків біологічного матеріалу (слизових оболонок) з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Цей метод є високотехнологічним та, відповідно, дороговартісним.

Що стосується  ІФА тестів на COVID-19, то їх можливо зробити в міських закладах охорони здоров’я, а саме:

- Комунальному підприємстві «Лікарня № 1»;

- Комунальному підприємстві «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка»;

- Комунальному підприємстві «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека».

Вартість дослідження :

Вид послуги

КП «Лікарня № 1»

КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка»

КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека»

ІФА дослідження на Ig M

119

120

125

ІФА дослідження на Ig G

119

120

125

Забір крові з вени для дослідження

36

38

32

Адреси забору крові:

КП «Лікарня № 1» - поліклініка № 1, вул. В.Бердичівська, 32

КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» - поліклініка, вул. Л.Українки, 16

КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» - стаціонар, вул. Шевченка 2а.

Як повідомляють в управлінні охорони здоров’я, вірусологічна лабораторія, яка створена в КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека», на сьогодні працює в тестовому режимі. При введенні її в повну експлуатацію вартість одного дослідження становитиме 780 грн при одночасному зверненні 80 і більше осіб, та 1330 грн при індивідуальних зверненнях.

 Що стосується громадян, які планують виїхати за кордон, то вид дослідження на COVID-19, який потрібен для виїзду, визначається країною/державою, до якої здійснюється подорож.

На офіційному сайті Міністерства зовнішніх справ України https://mfa.gov.ua/ є актуальна інформація щодо обмежень відвідування країн під час пандемії COVID-19, в тому числі у вигляді інтерактивних мап.