Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

28 липня - День пам ’яті Героя Олександра Книша

28.07.2020
28 липня  - День пам ’яті Героя Олександра Книша
 
Книш Олександр Олександрович народився 6 жовтня 1982 у с.Левків Житомирського району Житомирської області.
Олександр народився у родині простих трударів, у школі вчився на «відмінно».
У 18 років підписав свій перший військовий контракт. Олександр брав участь у військових операціях у багатьох гарячих точках. Як професіонала високого класу часто   відправляли виконувати найскладніші військові завдання. Сумлінність, відповідальність і чесність – така характеристика  супроводжувала Олександра  у всіх вчинках та ситуаціях.
Коли Батьківщина опинилася у небезпеці, старший сержант Олександр Книш у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України без жодних вагань став на її захист. У   травні 2014 року, коли було визволено м. Слов’янськ, Олександра Олександровича Книша було представлено  до нагородження відзнакою «За мужність», але він від неї відмовився, бо вважав, що  сумлінна служба на захисті держави є прямим професійним обов’язком кожного військового і не більше.
Через таку порядність та скромність, а також за вміння порозумітися зі всіма, з ким доводилося мати справу чи то по роботі, чи в житті, Олександр від товаришів отримав прізвисько «Добрий».
Олександр був зразковим сім'янином, взірцевим батьком, ніжним та люблячим чоловіком, здатним на романтичні вчинки та подарунки - сюрпризи для коханої дружини. У вихідні дні та у відпустки, які не часто випадали у щільному графіку роботи, Олександр завжди знаходив вільну хвилинку для риболовлі, яка була його улюбленим заняттям ще з дитинства.
Головний сержант - командир міномета Олександр Олександрович Книш загинув у бою 28 липня 2014 року під час проведення батальйонно-тактичною групою операції зі знищення бойовиків поблизу села Дібровка Шахтарського району Донецької області.
Загинув, щоб його сім'я, кожна українська родина жили у мирі та злагоді...
Залишились  дружина, двоє дітей та мати.
Герої не вмирають!